Tesla надмина прогнозите на Wall Street за продадени автомобили през второто тримесечие, показвайки точно обратното на тенденцията в индустрията за спад на продажбите, след като блокадите заради коронавируса накараха хората да стоят вкъщи. Новината изпрати цената на акциите на Tesla с 9% нагоре, предава Ройтерс.
През отчетния период Tesla е продала 90 650 електромобила, значително повече от прогнозираните 74 130 по данни на Refinitiv. В бройката попадат 80 050 от новия спортен Model Y и Model 3.
Единственият автомобилен завод на Tesla в САЩ беше затворен за шест седмици през тримесечието, в опит да се овладее разпространението на Covid-19. Въпреки че продажбите на автомобили са се увеличили с 2,4% на тримесечна база, производството се е свило с близо 20%.
„Въпреки че нашият основен завод във Фримонт беше затворен през по-голямата част от тримесечието, ние успешно засилихме производството обратно до старите му нива“, посочва компанията в изявление.
Изненадващите данни бяха обявени само ден след като Tesla стана най-високо оцененият автомобилен гигант, нареждайки се по пазарна капитализация преди досегашния първенец Toyota Motors. Ралито в четвъртък увеличи преднината на компанията.
Други големи автомобилни производители отчетоха по-ниски месечни и тримесечни продажби на нови автомобили в САЩ, отчасти заради по-слабите поръчки, но твърдят, че потребителското търсене остава добро, макар че пандемията продължава.
Сега Tesla търси място за втория си автомобилен завод в САЩ, където ще произвежда своя Model Y и електрическия си пикап.
Само няколко часа преди излизането на финансовия отчет главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск изпрати съобщение до служителите на Tesla, в което им заявява, че се гордее с тях и работата им този толкова труден период за всички.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 5 години трябва да си луд ако наистина имаш 161 акции на тесла!Тесла акцията "не бих я пипнал и с два метра пръчка"п.с.и все пак ако трябва да съм честен напълно - понякога я притежавам частично, но когато това се случи гледам да я продам едва ли не по скоро отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ++100 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години правилната фирма в правилната "пандемия" се движи по правилната / партийна / линия ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Така е. Чака го славно бъдеще. И въпреки всички клетви и прогнози на разни пишман "инвеститори", сухите цифри при мен говорят следното - 161 акции, закупени на средно претеглена цена $203.Цена към момента $1210.Средно претеглена доходност - 500%:), при среднопретеглено време на притежание на акциите - 3 г и 2 месеца. :)Това само да покаже на де.била Абба как се правят пари :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Друго си е жигулката - гаражна, оригинална боя... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години tesla semi е на финалът , мощната батерия вече е налична ... най-веротно 2021 започват ограничени доставки . на базата на шасито на cibertruck ще правят и бус-а за доставки и веротно автономен пасажерски за градът и за хиперлууп , та в тексас ще е голяма със сигурност . в китай учетворяват фабриката , че не могат да смогнат на заявките за китай , япония , южна корея и виетнам ... там европейският пазар не ги грее . това дето ще строят в берлин , също ще е на етапи , като в китай . в невада достроиха доста нови сгради , вероятно и там ще я удвоят . имат тотална безапелационна доминация в усато , държат над 80% от пазарът на електрически коли . а електрификацията на транспортът е тепърва в началото . като цяло бляскаво бъдеще на всички континенти ... и пренебрегна дилърите , та спести голямо перо в разходите ... :))) ... ще видим ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Да бе деби, надувайте го тоя балон, кой се интересува от кинти!Рано или късно идва Видов ден.Пуканки и интернет - няма проблем да ви гледам сеира! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години От Дивидент се интересуват пишман инвеститори - вложители като Мазнокоско, мило Деби.:) За истинските инвеститори винаги е била водеща капиталовата доходност. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ах, само частната му наса на субсидии да беше... ами тя тесла си е полузомби компания на държавни събсудии. Затова и строи заводи в китай и германия - заради дотациите с данъците на масите целящи намаляване на смога в големмите китайски и европейски градове - в сащ няма потенциален пазар за тесла вече на практикаА колко е екологично тва дето в града не пуши, а в провинцията се произвежда ток от *** и се зариват ядерено отработени гориво, дето ще тлее и убива 100 000 години напред - не е важно - важно е да може да се види айфеоловата кула за селфи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години като нищо ... впредвид , че е много вероятно да не се финансират вече чрез акции ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар