До края на 2020 г. 70% от световния мобилен трафик на данни ще идва от смартфони. Това разкрива новият доклад на Ericsson, посветен на мобилните технологии.
Според него се очаква трафикът на данни през мобилни устройства да расте с около 40 на сто на годишна база. Основните двигатели на този процес ще бъдат увеличаващият се брой мобилни телефони и нарастването на потреблението на данни от потребителите, сочи новият Ericsson Mobility Report, представен на Mobile World Congress в Барселона.
На Азиатско-тихоокеанския регион ще се падат около 50% от смартфон трафика до края на 2020 г. и това ще бъде регионът, който ще има най-голям дял в обмена на данни. Отново към 2020 г. 55% от целия мобилен трафик на данни ще идва от видео съдържание.
През 2014 г. 15% от трафика през мобилни устройства е дошъл от социалните мрежи, а според Ericsson Mobility Report този процент ще се запази и през следващите пет години.
Днес между 40 и 60 на сто от видео трафика идва от YouTube, разкрива докладът. Той посочва, че потребителите все повече предпочитат използването на мобилни приложения пред традиционното сърфиране в мрежата от компютър.
На фона на всички тези тенденции се забелязва, че музикалният стрийминг също набира сили, но трафикът при него е ограничен от различни фактори, включително от възможността за офлайн слушане на плейлисти. Въпреки това се очаква аудио трафикът да се увеличава заедно с мобилния трафик през следващите пет години.
Проучването сочи още, че броят на мобилните широколентови абонаменти ше се увеличи значително през 2015 г. и предстои да нарасне значително през следващите години. Само през 2014 г. има 800 млн. нови смартфон абонамента по цял свят.
Очаква се до 2020 г. 90% от всички абонаменти да бъдат за мобилен широколентов достъп. Една от основните причини за това е фактът, че потребителите заменят своите стари мобилни устройства с мобилни телефони и се възползват от новите възможности, които те предоставят.
Докладът сочи, че 80% от новите мобилните абонаменти, добавени в периода 2015 - 2020 г., ще дойдат от Азиатско-тихоокеанския регион, Близкия изток и Африка. До края на 2020 г. повечето мобилни абонаменти ще са HSPA/GSM с достъпен LTE във всички региони.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Защо следващите изтребители Dassault Rafale може да бъдат построени в Индия?
Как забавените доставки от САЩ засягат японските сили за самоотбрана
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО