Държавен фонд „Земеделие” изплати 8,2 млн. лв. по Програмата за развитие на селските райони 2007-2013 г. Преведените средства са по осем от мерките на програмата.
Над 4,1 млн. лв. са изплатените субсидии по публичните мерки „Основни услуги за населението и икономиката в селските райони” и „Обновяване и развитие на населените места”. За модернизиране на земеделските стопанства са преведени субсидии в размер на 1,8 млн. лв., а по мярка „Добавяне на стойност към земеделски и горски продукти” – 1,3 млн. лв.
Останалите изплатени безвъзмездни средства са за успешно изпълнени инвестиции по мерките „Създаване на стопанства на млади фермер”, „Подкрепа за създаване и развитие на микропредприятия”, „Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране” и ЛИДЕР - "Придобиване на умения и постигане на обществена активност на съответните територии за потенциални местни инициативни групи в селските райони".


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Пелоси: Онези, които са знаели за влошеното здраве на Байдън, е трябвало да действат
Брад Пит призна: отново пие алкохол след години на трезвеност
Брад Пит искал да се самоубие
Новолунието в Лъв променя живота на част от зодиите