Започна кампанията по изплащането на средствата по Схемата за единно плащане на площ, съобщиха от ДФ „Земеделие“. На първата фаза ще бъдат изплатени 946 млн. лева на общо към 94 хил. кандидати.
Бюджетът на Схемата за тази година е малко над 1 млрд. лева, като останалите средства ще бъдат разпределени на по-късен етап.
През тази година заявените площи за подпомагане са общо 3,84 млн. хектара, което е повече от заявените през 2007 година 3,49 млн. хектара. Това увеличение е наложило редуциране на ставката по Схемата – от 300,96 лева на хектар до 270,51 лева за хектар. Целта е да не бъде надхвърлен бюджетът за страната.
По-рано днес зам.-директорът на Държавен фонд "Земеделие" Живко Живков посочи пред БНР, че днес започва и изплащането на втория транш от парите за животновъдите. Средствата са около 35 млн. лева.
Той уточни още, че в края на декември 2014 година посочената в предварителни разчети загуба на европейски средства по ПРСР от 120 млн. евро е била намалена до 51 млн. евро.


Дядо стреля с арбалет от тераса си по младеж
141 пожара са потушени в страната за денонощие
Виц на деня - 14 август
"Даровете" на войната: ВМС прибра от морето ракетен двигател и дронове (СНИМКИ)
Мачовете по ТВ днес (14 август)
Изборната победа на Фараж няма да сложи край на проверката за злоупотреби
Бумът на европейските акции прикрива една по-мрачна истина
Унгария поставя под съмнение разширяването на АЕЦ след ниските нива на Дунав
За петролния пазар, Ормузкият проток не е затворен
Потайните чистки на Си родиха пазар на слухове кой е следващата жертва
Продавате употребяван автомобил? Новите регулации на ЕС вече са в сила
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Очаква се най-силното Ел Ниньо от 150 г. насам, следващите години ще са най-горещите
Групи за лихварство и сводничество разкри ГДБОП в Ботевград
Иван Христанов се кандидатира за президент
Абсолютен рекорд: “Левски” ще продаде изцяло стадион “Васил Левски”
Латвия свали дрон, навлязъл във въздушното ѝ пространство