Европейската комисия много ясно каза, че няма спиране на еврофондовете. Това каза министър-председателят в оставка Бойко Борисов по повод твърдения на опозицията за възможно спиране на оперативни програми за България.
Вчера Борисов заяви, че ще поиска от Европейската комисия становище за коя програма се очаква да бъде спряна. Във Facebook той публикува изказване на комисар Корина Крецу, че усвояването на европейските средства в България върви по план.
Днес Москов и Борисов откриха реновираните клиники по неврохирургия с център за лечение на мозъчно-съдови болести и по урология в столичната болница „Св. Анна”, съобщават от пресслужбата на Министерския съвет.
Здравният министър в оставка Петър Москов също коментира темата за еврофондовете. Той посочи, че при встъпването си в длъжност правителството е решило да положи усилия за възстановяване на плащанията по заварените спрени еврофондове, без да се оправдава с предишните управления, защото това би лепнало петно върху България.
„Навсякъде сме променили това и еврофондовете вървят. В сферата на здравеопазването миналата седмица имахме среща с Комисията и с „Джаспърс”, които бяха впечатлени от напредъка на проекта за спешна помощ”, коментира Москов.
В отговор на въпрос за евентуално заседание на Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС) и датата на предсрочните избори, Борисов посочи, че няма намерение да се бърка в работата на президента Радев.
„Какво ще направи президентът Румен Радев, си е негова работа и аз нямам навика да се бъркам в работата на другите. Ако свика КСНС, ще отида, ако не – чакаме да ни освободи”, заяви премиерът в оставка. И допълни, че очаква бързо Радев да се произнесе за разпускането на парламента.
“За мен е по-важно и се надявам и президентът Радев да направи такова правителство, което да надгражда”, коментира Борисов.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Само 3500 долара: новият украински прехващач на Shahed привлича внимание
Полицията проверява незаконна помпена станция за над 500 000 лв. на яз. "Студен кладенец"
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък