Очаква се от началото на следващата година осигурителната вноска да се увеличи с 1,8 процентни пункта, предаде БТА.
Това са обсъдили днес представителите на работодателите и държавата на заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество.
На заседанието не са присъствали представителите на синдикатите.
Според представители на работодателите въпреки отсъствието на синдикатите, взетите решения са легитимни.
Стажът за пенсиониране ще започне да нараства плавно с по четири месеца годишно от началото на 2013 г. до 2022 г. до достигането на 40 години стаж за мъжете и 37 за жените.
През 2022 г. ще започне нарастване на пенсионната възраст до достигане на 65 години за мъжете, 63 - за жените и 67 - за хората, които нямат трудов стаж.
Очаква се по-късно в заседанието на съвета да се включи премиерът Бойко Борисов.
Ново заседание на Съвета за тристранно сътрудничество ще има в понеделник, когато ще се обсъждат бюджетите на фонд държавно обществено осигуряване (ДОО) и НЗОК.


От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
преди 15 години Защо не попитате как биха реагирали хората от реакторния цех на АЕЦ-Козлодуй, че ще се вдига(плавно или не)стажа и възраста на категорийните работници! Те така или иначе рядко доживяват и сега пенсионна възраст. Ами миньори, химици и др. да не би да искате да кажете че условията на тези работници вече са станали безвредни и трябва да се обезличат категорийте и с това и целият им до сегашен трудов стаж???... Що за безумие и направо гавра с труда и живота на толкова хора!!! Тук вече чашата на търпението наистина прелива и повярвайте, няма да ви се размине! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години На кой му пука какво са решили на тази среща? До 2022г. ще се сменят поне още 2-3 правителства....те пак ще тръгнат да реформират пенсионната система.И пак ще се върнем в начална позиция.Само се намират "на приказка" , един друг предишен министър говореше за "седенки" ;) Историята се повтаря... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години легитимни, нелегитимни....отново няма разчет защо с толкова и какво точно ще се прави с парите отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Абсолютно легитимни са! Принципно тези синдикати изобщо не трябваш да ги питат! Естествено е, че само ще искат... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Легитимни ли са наистина решения, взети в отсъствие и против политиките на един от патрньорите в "тристранната среща"?При такива условия пенсионирането в България става пълна безсмислица - и следва вълна от укриване на доходи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар