От днес шофьорите ще получават „честитка” със снимка по пощата за превишена скорост. В действие официално влиза новият електронен фиш, съобщава Dnes.bg.
Повече от 300 нарушители обаче вече са получили подобен документ и подобна снимка, че са нарушили Закона за движение по пътищата. За да няма откази от получаване, те ще се изпращат по пощата в бял плик, на който няма да има отличителни белези.
Срокът за обжалване е 14 дни. За тези, които платят бързо, от КАТ са предвидили бонус. В момента в България има само 15 камери, които обаче всеки ден бълват хиляди нарушения.
Ако не се възползвате от бонус условията на КАТ имате един месец, за да си платите глобата в целия й размер. Ако и това не направите, задължението ви отива в данъчното.
Глобата ще се търси само от собственика на автомобила. Така се отнема възможността да се водят баби и дядовци, които да поемат вината.
По тази причина беше премахнато и отнемането на книжка при висока скорост и наказанието остана само парична глоба. Така в зависимост от това колко е голямо нарушението и дали е във или извън населено място глобите варират от 20 до 350 лева.
Книжката ще се отнема за 3 месеца само на шофьор, който е хванат да кара с над 50 км/ч над разрешеното в града. Както и на рецидивистите.
От КАТ се надяват до 2 години камерите да станат много повече и да се избегне корупционния сблъсък нарушител–катаджия.


Възрастен мъж мина стотици километри с влака, само за да бъде 2 часа на плажа във Варна
Зевс - кенгуруто, което живее във Варна ВИДЕО
Свободен вход за Аладжа манастир на 15 август за Деня на Варна
Иво Христов: Управленската програма съдържа доста нови идеи, част от тях радикални
„Пътеводна светлина“ – Васил Петров представя морето и неговите истории във Варна
В икономиката на суперзвездите всички трябва да сме готови за нова кариера
Петролът леко поевтиня, като фокусът е върху безизходицата в Ормузкия проток
Путин не може да разбие вратата на НАТО. Затова опитва през прозореца
Съпротивата срещу AI центровете може да предпази сектора от нов дотком срив
Акциите и облигациите се покачват, залозите за по-високи лихви в САЩ отслабват
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Адемов: МРЗ трябва да се определя с ясна формула, ножът е опрял до кокала
"Звярът на Балканите" иска на свобода въпреки агресията си в затвора
Добри са условията за туризъм в планините
В кадър: Мирен протест в Пловдив в памет на убития Георги
преди 13 години до Стоян 777 в кат лихви няма 1-во2-ро тея глоби ГОЛЕМИ ги и ОГРАНИЧЕНИЯ 30 км/ч -40 км/ч ги измислят селяни като теб и 3-то на международен път като пътя за Свиленград има ограничение 40 . СТОЯНЕ ТИ СИ ПОРЕДНОТО ТЪПО ЧЕНГЕ ОТ КОЕТО НИЩО НЕ СТАВА И ЗА ТОВА Е СТАНАЛО ПОЛИЦАЙЧЕ ЗА ДА МУ Е СИГУРНА РАБОТАТА И ПЕНСИЯТА . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Такива глоби се обжалват на общо основание - първо не са връчени и второ - не може да се глобява собственика без да се докаже че той е карал колата в нарушение.В тая държава паяците открай време са НЕЗАКОННИ - сега и камерите се опитват да пробутат на народеца по същия начин! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години По тая логика могат да ми слагат глоба за каквото им дойде на акъла и да ми начисляват лихви.И няма да ме уведомят. Ще ми кажат "пратили сме известие". А това, че аз не знам си остава за моя сметка. На това му се казва рекет. А кой е с предимство на пешехода пътека е ясно, но трябва да стане ясно и кой е с предимство, когато пешеходна пътека няма. И пеша ходя, и кола карам. На пътеките спирам, ама побеснявам като някой пресича където му падне, че и без да се оглежда, все едно си е в хола. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години "За да няма откази от получаване, те ще се изпращат по пощата в бял плик, на който няма да има отличителни белези." Това е интелектуална задачка от нивото на "Ако познаеш колко ябълки имам, ще ти ги дам и двете". Очевидно държавата не държи въобще да спазва законите и правата на гражданите, а по силов път да ги кара да плащат лихви за неполучени фишове. След като обратната разписка не е разписана, кой може да гарантира, че пощальонката въобще е идвала!? Нали за това е обратна разписка - за да се разпише и да се върне. Само тогава е доказателство! Съдът отново ще трябва да приземи полицейските мераци. И ще бъде прав. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години А ако направят така, че всички *** огрничения от 60 км/ч/ през 500м. изчезнат от българските пътища ще стане най-интерсно! Иначе закона си е девалвиран по презумпция - не може в 21 век да стоят ограниченията от 50-те години на 20-ти, това че всеки собственик на карайпътен фургон не е закупил земя да направи ускорителна лента и включването да стане на скорост не значи, че целия трафик трябва да скача на спирачките през 200 метра. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Ти плик без подател не отваряш, ама то си е за твоя сметка що то лихвите вървят, а глобите са солени. Дано още по-големи да направят глобите пък тогава да видим ще се кара ли бързо на пътя и кой е с предимство на пешеходната пътека. А ако направят и така, че за катастрофа със смърт да се лежи в затвора ще стане много, много интересно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Най-добре да ползват сови! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години плик без подател не отварям ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар