Икономическото възстановяване на България ще се ускори през тази и следващата година, като очакваният ръст за 2011 г. е 3,6%, а за 2012 г. - 4,1%, каза Симеон Дянков в интервю за Ройтерс.
„За тази година бюджетната цел на правителството е дефицит от 2,5% от БВП, но би трябвало да е в състояние да го смъкне и под това ниво. Стремим се към по-нисък дефицит. За 2011 г. очаквам по-добро от планираното изпълнение и резултатите през януари и февруари са в тази посока“, пояснява Дянков.
Министърът заяви, че икономическото възстановяването ще бъде подкрепено от възстановяване на вътрешното търсене, нарастващия износ и инвестициите в строителство, увеличени благодарение на инфраструктурни проекти с европейско финансиране.
Той каза още, че през есента България може да започне разговори с Брюксел за влизане в ERM-2 за присъединяване към еврозоната, но добави, че страната няма краен срок за приемане на единната валута.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 15 години Какво толкова го коментирате това изказване на Дянков - той (както и всеки финансов министър) по дефиниция е длъжен да е оптимист. Това е опит да се накарат колебаещите се да влязат в "играта", а колкото повече такива влязат, толкова по-добре за икономиката. Т.е. това е (опит за) самосбъдващо се заклинание. За сравнение - ако каже обратното (идва лошо), тогава (също обратно) колкото повече хора му повярват и спрат да харчат/инвестират, толкова по-лошо ще стане. Накратко - част от работата му е периодично да повтаря, че се оправяме. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Тоя го вкара на цялата нация - разликата е че на тебе ти го е вкарал и ти се усмихваш доволно хахахаха! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години След като твоята логика ти позволява дефицит 100% - не знам какъв отговор от моя страна имаш капацитета да осмислиш :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години този е от всичко по много дето си изброил . но да спрем с плюенето . нека някои да ми обясни как ще изпреварим по ръст икономическа машина като немската .... това ми звучи като някакъв нов виц:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години До къде се докарахме с финансов министър, като този. Той просто или не знае къде се намира или нищо не разбира или е поредия корумпиран политик, опитващ се да залъже, избирателите си, които поради ниското си образувание и култура, пълни с надежда, глауват и вярват, че 4-те процента ще се случат. Все пак Дянков добре знае, че сравнение с немците, които докарват 2,2%, ние сме много по-добри ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Ей хейтъри Дянков пак ви го вкара - и да плюете и да не плюете все тая, време е да си търсите работа отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години бтв , този е икономист колкото аз съм космонавт отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години поредният БГ продажен/некадърен политик - нищо ново под слънцето . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Манипулацията е пълна, вкл. и в тази статийка!!!Статията за имотите днес (интервю с Е.Василев) е също една долна манипулация, ама защо там Инвестора не бяха пуснали коментарите?? Явно въпросната фирма си е платила статията, но без коментари това си е чиста проба реклама!!!Колкото до Дянков - отдавна тоя *** не ми е интересен. Нима някой голям икономист с годишна заплата сто и кусур хиляди USD ще дойде в БГ за 50'000 левчета годишно? То това е смешно да го коментираме изобщо... Истината прозира, а тя е, че той изпълнява поръчки и взима кинти от това, иначе защо ще остави 3-4 пъти по-добре платена работа в чужбина?? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години до никакъв, бих казал дори има обратен ефект (контрабанда?!?), защото без растеж на доходите, потреблението е константно във валутни единици, но се свива в реално измерение и данъците са ударени и втори път от намалелия обем и увеличената себестойност на вносните суровини.удари си главата в гредата ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар