С близо 14 на сто са се увеличили даренията от фондациите за 2010 г. в сравнение с предходната година, съобщи на пресконференция днес Красимира Величкова, директор на Българския дарителски форум, цитирана от БТА. Роля за развитието на благотворителността има активната дейност на фондация „Америка за България”, която през 2010 г. е одобрила 105 проекта на обща стойност над 30 млн. лева, отбеляза Величкова.
Финансовите дарения, направени от компании през 2010 г., бележат спад с 2,67% в сравнение с 2009 г., а нефинансовите дарения са се покачили с 6,6%, съобщи Величкова.
През изминалата година все повече компании търсят алтернативни подходи за подкрепа на каузи и залагат на партньорства с граждански организации и медии в реализирането на проекти, както и предоставят собствени ресурси експертиза и доброволчески труд на служителите в подкрепа на дадена кауза.
4 млн. лв. са дарени от граждани чрез sms и обаждания, което е 7% от всички дарения през 2010 г.
Най-много средства, под формата на пари, стоки и услуги, са инвестирани в социалната сфера - институции за деца, развитието на самите деца, хора в неравностойно положение, социално слаби и др. На второ място са даренията за образование - стипендии, образователни курсове, изграждане на образователна инфраструктура, средства за обучение.
Следват средствата, отделяни за здравеопазване, предимно за лечение на деца и хора със здравословни проблеми, както и за закупуване на лекарска и медицинска апаратура. На четвърто място са даренията за култура и изкуство, следвани от помощта за гражданското общество, екологията и спорта.


Учениците в Германия скочиха срещу закона за военната служба
Варна отбеляза Никулден с молебен за здраве и рибен курбан (СНИМКИ)
ИАМА: Дипломатите да уточнят как танкерът Kairos е докаран в български води
300 бойци от 21 държави се включиха във финалния SENSHI лагер за годината
Костадинов зове за бойкот на Евровизия
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Империята на китайските пристанища, част 5
Как чуждестранните автомобилни гиганти могат да се закрепят на китайския пазар
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Мелони иска закон, който "да се справи с джендър идеологията"
Почина Франк Гери, най-известният архитект на своето време
Последният ужас на Мерилин: Братът на Кенеди я души с възглавница в деня на смъртта ѝ
HR експерт: Бонусите са ключов инструмент за мотивация на служителите
Фермерският протест: Отново спряха движението през ГКПП "Кулата" на ТИР-ове