За една година Националната агенция по приходите (НАП) извърши сто ревизии на търговци на горива, а бензиностанциите бяха първите търговски обекти, чиито касови апарати бяха свързани с данъчните. В резултат на тези акции в бюджета са постъпили десетки милиона лева приходи, съобщи изпълнителният директор на НАП Красимир Стефанов в интервю за БНТ.
Готово е заданието и за изработването на общата информационна система между Агенция „Митници“ и НАП, която предвижда данъчните да правят по електронен път внезапни засечки и ревизии при търговията с горива, обясни още Стефанов. Той не се ангажира с краен срок за създаването на софтуера, докато не бъде осигурено бюджетното финансиране.
Събраните приходи на НАП и митниците за полугодието на тази година са с 422 млн. лв. повече спрямо същия период на миналата. Като сума общите приходи надхвърлят 6,1 млрд. лв., посочи шефът на НАП.
След масираните миналогодишни проверки из курортите, тази година данъчните установяват, че големите комплекси като „Златни пясъци“ и „Слънчев бряг“ вече са се дисциплинирали и документират всеки приход. „Проблемът все още е при малките хотели, ресторанти и други търговски обекти, които крият обороти или използват фиктивни касови устройства, поясни още шефът на НАП.
Сериозно постижение е и разкриването на огромния брой трудови договори, сключвани на половин работен ден, които ощетяват не само държавата, но и работещите, обясни Красимир Стефанов. Той припомни, че са разкрити 164 хиляди подобни договора, при над 80% от които хората реално работят на пълен работен ден.
На въпроса дали данъчните по места покровителстват определени бизнесмени, шефът на данъчните категорично отрече да е „разпъван чадър над който и да е било“. Красимир Стефанов обясни, че е готов и докладът, разработен съвместно с МВР, който анализира състоянието на ДДС-измамите по сектори.
В края на седмицата докладът ще бъде представен на министъра на финансите, допълни шефът на НАП.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби