За първите два месеца на годината в териториалната дирекция на Националната агенция за приходите (НАП) в София са постъпили 1,6 млн. лв. от принудително събиране на вземания, съобщиха от агенцията.
От началото на годината досега публичните изпълнители в дирекцията са обявили 107 търга за продажба на имущество на длъжници.
За публична продан са изнесени движими и недвижими активи на лица със значителни по размер задължения, които не са предприели действия за погасяването им, завяват от НАП.
През март за публична продан се предлагат над 200 недвижими имота – апартаменти, гаражи, административни и производствени сгради, магазини, складове, земя. На търг се продават и леки и товарни автомобили, машини, дървен материал и други.
Най-висока първоначална цена от подлежащите за продажба към момента имоти – 1,464 млн. лв., има терен от 31 576 кв. м, намиращ се в град Левски. На посочената площ има построени 7 сгради – производствен корпус, 2 административни сгради, заводски магазин, 2 навеса и компресорна станция.
В Благоевград се продават административна сграда и 5 склада. За всеки един от имотите може да се кандидатства поотделно. Началната тръжна цена на сградата е 11 855 лв. Наддаването за складовите бази започва от 9 755 лв. за най- евтината и достига 55 120 лв. – за най-скъпата.
През миналата година от принудително събиране на вземания и от продажби на конфискувани активи в НАП София са събрани 41,6 млн. лв., като увеличението спрямо 2010 г. е с 21,8 млн. лв., съобщават още от приходната агенция.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително