Украинската компания LAZ ще построи завод за производството на автобуси и тролейбуси в Габрово, съобщиха от местната общинска администрация. Капацитетът на мощностите ще бъде между 500 и 800 автобуса и тролейбуса годишно.
Инвестицията ще открие повече от 600 работни места, отбелязва Владислав Спектор, маркетинг директор на „Лвовски автобусни заводи“ (LAZ) по време на официална церемония по представянето на проекта в община Габрово.
Габрово има традиции в машиностроенето, освен това в града има и професионални училища и това ще създаде предпоставки за успех на начинанието, заяви от своя страна зам.-кметът на Габрово Климент Кунев.
Прогнозите са, че през лятото на 2013 година в Габрово ще бъде произведено първото превозно средство с марката LAZ.
Това е поредната инвестиция в областта на автомобилостроенето у нас. В началото на годината в Ловеч беше открит заводът на Great Wall, в който се сглобяват автомобили.
Преди броени седмици пък при посещението на икономическия министър в Китай стана ясно за напреднали преговори между "Литекс Моторс" и китайският производител на автобуси Yutong Bus. Обсъжданите параметри на този договор обаче засега остават в тайна.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
преди 13 години Е нали вече си имаме завод за автомобили Грейт Уол и там има проект да се правят автобуси, така че в случая можем само да се радваме. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Ще, Ще, Ще и пак Ще.Айде постройте един завод най-накрая и стига с тва ще! Обещаваха автобуси и в Ботевград 500 заети, Климатици в Пловдив 1500 заети, Тука 600 заети, кво ли още не... И пак Ще, Ще, Ще и пак Ще... отговор Сигнализирай за неуместен коментар