Георги Първанов, президент на България в периода 2002 – 2012 година, поиска спешното свикване на националния партиен съвет на БСП, пише агенция „Фокус“. Заседанието трябва да даде оценка на „ситуацията, създадена в резултат на недалновидните, безотговорни действия на ръководството на БСП“, се казва в позицията на Първанов.
През последните дни напрежението вътре в партията се засилва и все по-отчетливо се чуват искания за оставка на ръководството. На този етап лидерът Сергей Станишев категорично заяви, че няма да напусне поста си, защото има кауза, която още не е приключила.
Всъщност исканията за оставката на Станишев започнаха още в нощта след изборите. Тогава Румен Петков поиска оставката заради слаб изборен резултат.
Сега обаче исканията вече са мотивирани от назначенията на новото правителство на Пламен Орешарски, който управлява с подкрепата на БСП и ДПС. Георги Кадиев заяви след избора на Делян Пеевски за председател на ДАНС, че спасението на кабинета „Орешарски“ минава през оставките на Пеевски и на Сергей Станишев.
Към това искане се присъедини и първата организационна структура в БСП – Районният съвет в столичния район „Витоша“.
Междувременно започнаха и сериозни протести срещу назначението на областни управители по места. В Благоевград правителството назначи Муса Палев. Първият му работен ден започна с бурни протести, а Палев трябваше да заеме мястото си в кабинета в Областната администрация, охраняван от полиция.
Структурите на БСП в Пловдив пък заявиха, че не приемат назначението на Венцислав Каймакамов за областен управител, а неговото назначение не е съгласувано с областното ръководство на БСП.
"Подкрепям справедливите протести и искания на пловдивчани. Смятам, че хората са възмутени с основание. Днес ние ще поискаме незабавна отмяна на решението за назначаването на Каймакамов, защото в събота и неделя в централата на партията в Пловдив получихме десетки декларации на местни организационни структури и стотици обаждания", се казва в изявление на председателя на партията в Пловдив Георги Гергов.


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест


преди 13 години абе, бегемане, ***-като ми цъкаш минуси през другите ти профили, прави си труда да прочетеш на какво слагаш минус:) щото просто ставаш смешен-имам предвид повече от обикновено:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години абе, в същност можеш ли да четеш? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години ако не са знаели, защо атака напусна? Както казах-защо първо не прочетеш, а после да го коментираме?И защо не си говорят? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Кворум е имало, защото са се регистрирали всички преди това и не са знаели за тази извънредна точка. Дали е можело ГЕРБ и Атака с процедурни хватки да се опитат да осуетят избора - да можело е. Но е трябвало да се координират. А те както знаеш не си говорят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години От нас /хорат / зависи kalendar :) Знам че политиците искат да изглежда така че от нас нищо не зависи - но повярвай ми не е така ! Просто трябват повече викане и по здрави обувки да не ни боли кат ритаме мазните трътки ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години така-допускам, че поне в общи линии си прав. И? Атака регистрира първият кворум, ГЕРБ регистрира вторият кворум-за второто гласуване. Без тия две партии, математико, как щяха да гласуват в петък тая работа??? Аритметиката как ти е? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Има си процедурни хватки за такива решения.Обикновено не всички депутати ходят в парламента.1. ДПС са знаели и всички са били и всички са гласували ЗА.2. На БСП предната вечер им пращат СМС, че ще има заседание на парламентарната група преди заседанието на парламента.3. Миков вкарва тази точка като извънредна.От Атака и от ГЕРБ липсва по някои и друг депутат. То и то БСП липсват 1-2 и 1-2 гласуват въздържал се, против или не участват в гласуването и бройката излиза.Ако беше обявено предварително, че ще се избира шеф на ДАНС и коя е кандидатурата - можеше и да не мине. Затова са действали така. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години и се извинявам, че пиша Конституцията с малка буква-не обичам да си редактирам грешките:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години много ми се иска да си прав...ама ...вярваш ли го? Аз съм песимист. Иначе-да, прав си-и аз искам БСП да е лява партия, от съвременен тип-тя тогава няма да излиза от властта, ама това е друга тема. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години ама, бегемане, ако Буда не влезе в парламента то ти си губиш работата...сигурен ли си, че е изгодно за тебе?А и да не забравяме чия идея подкрепяш в момента-на Яне Янев и на Трактора. Да не коментираме, че няма юрист, който да ти каже, че трябва нова конституция-но разбира се, герберите не са свикнали да четат, за това за теб пояснявам-в сегашната ни конституция са предвидени инструменти за промяната и БЕЗ Велико народно събрание. Кажи ми, честно-колко ти плащат, щото ако ти дават добре на твоето ниво, то представи си, колко ще дават на мен:) Ако е добра сумата да се преориентирам?Спри, моля те, да повтаряш думите на Винету, щото това е обида на ниско ниво за интелекта на повечето хора. отговор Сигнализирай за неуместен коментар