Рецептата за успех на България са реформи, смирение и много работа, коментира пред представителите на българската общност в Швейцария президентът Росен Плевнелиев.
"Надявам се да има стабилно правителство и партиите в него да се разберат не кой да заеме един или друг пост, а какво важно и смислено да бъде свършено за страната“, обясни той, цитиран от пресслужбата на Президенството.
Плевнелиев допълни още, че „политиците трябва да обещаят пет неща и да ги изпълнят, защото това създава доверие“.
Държавният глава подчерта, че политическият елит трябва заедно да работи за повече демокрация, по-прозрачни и по-ефективно работещи институции. „Нямаме нужда от повече месии, трябва да работим за силни институции, които са способни да генерират еднакви правила за всички", допълни той.
Росен Плевнелиев е на двудневно посещение в Швейцария. Вчера той имаше среща и със своя колега Дидие Буркхалтер, който обеща подкрепата на страната си за въвеждането на дуалното обучение у нас, както и като цяло за реформата в българското образование.
Към началото на годината в Швейцария пребивават над 5000 българи. През последните три години тенденцията е към двойно увеличение на сънародниците ни, които дългосрочно са се установили в Швейцария.
По-голямата част от българите са високо квалифицирани и работят в международни организации, банковия сектор, в сферата на компютърните технологии и на медицинските услуги, уточняват от Президентството.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Германската Aaronia представи нови технологии за борба с дронове
Кремъл: Без преговори преди Украйна да се изтегли от Донбас
Малума ще става баща за втори път
преди 11 години A дано, всички това чакаме. Крайно време е политиците ни да намерят общ език и могат да го докажат като излъчат едно стабилно правителство, което ни е така необходимо в момента. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Силни думи на президента ни г-н Плевнелиев. Трябва да се работи, много работи ни чака, за да вървим по пътя на прехода и реформите у нас.А за това ни трябва и стабилно правителство, което да ни ръководи и да ни води по пътя. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Добре казано.Сега остава всички политици вкупом да дадат пример на хората като първи започнат с реформи, смирение и много работа. отговор Сигнализирай за неуместен коментар