Четири фирми се конкурират в процедурата за реконструкцията и разширяването с още едно платно на отсечката от Поморие до Ахелой, част от пътя Слънчев бряг – Бургас, съобщават от Агенцията „Пътна инфраструктура“.
Днес във ведомството са отворени офертите на сдружението ДЗЗД „Слънчев бряг 2015“, в което влизат „ПСТ Груп“ ЕАД и „АБ ИНВЕСТ НН“ ЕООД, „Автомагистрали Черно море“ АД, „Щрабаг“ АД и „Трейс Груп Холд“ АД.
Пътната отсечка започва от мястото, където се планира да бъде бъдещият обход на Ахелой, и свършва при проектирания обход на Поморие. Проектът се финансира със средства от бюджета по програмата „Ново строителство“ на пътната агенция. Индикативната му стойност е около 7 млн. лева.
Припомняме, че Агенцията наскоро обяви и обществена поръчка за изграждането на обхода на Поморие. За обхода на Ахелой и за разширяването на пътя от Ахелой до Слънчев бряг обаче пари няма. За този участък няма парцеларен план и не са предприети процедурите за екологичната оценка и за отчужденията.


Кои три зодии ще имат невероятно лято?
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 14 май
Днес времето остава дъждовно
Тежка катастрофа със загинал край Карлово
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
За първи път етнически турчин става премер на германска провинция
Интер със златен дубъл - и Купата на Италия към Скудетото
Внук на легендата Мърков стана европейски шампион по борба
Куба остана напълно без дизел и мазут