През 2017 г. ще се строи четирилентов път, който ще свързва Русе с магистрала "Хемус", обеща в крайдунавския град премиерът Бойко Борисов, цитиран от БТА. Той допълни, че проектът за пътя ще бъде готов до края на годината.
Борисов е в Русе за официалното откриване на новата спортно-развлекателна зала "Булстрад Арена".
Премиерът припомни, че за няколко години в България са построени много зали. Той посочи, че подобно съоръжение ще бъде открито в края на август в Пловдив, строи се и в Бургас.
По думите на кмета Пламен Стоилов най-накрая Русе е получил своята мечтана спортна зала, чакана повече от 30 години. "Това е едно изключително публично-частно партньорство, това е мощен стимул за развитие на града", каза Стоилов.
Основният инвеститор Пламен Бобоков заяви, че това е победа за Русе. "С тази зала ние построихме третия мост на река Дунав. Тя е огромен потенциал и е уникален шанс за връзките между българи и румънци", каза Бобоков.
Министърът на младежта и спорта Красен Кралев отбеляза, че сложното тепърва предстои, защото залата трябва да се напълни със събития. Той посочи, че Министерството на младежта и спорта ще подкрепя с всички сили залата.


Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина


преди 10 години Ти внимавай какво говориш да не те набара теб един ***! С този език сам се закопаваш!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Щото не е ваше, я един съд - да платите и глобите, и разноските, и парите от бюрото обратно!Още малко и ще тръгнете да си берете, в Руси само *** сте останали! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Isumu е прав. Особено в изказванията под номера 2,3,6,8. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Моля за един по-точен коментар, че аз не съм от Русе и като чета 9 и 10 направо се обърквам, кое е истина, кое мрънкане и т.н. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Лягай си че стана късно бе човек! Когато за нас държава няма, а има само данъци, защо да не си вземем своето? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години До Nikola666...!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ако си от редакцията на сайта евала за реакцията :)... макар и агресивна (напоследък апатията е всеобхватна)!Иначе говориш пълни глупости за политическата история на местно ниво! Направи си историческа справка за цветовите окраски в миналото и тогава говори! Освен това недоволството е от ограничения, постен и хилав коментар от преди 10 мин (преди да го коригират след намесата ми)! Иначе всички сме "happy" тези дни покрай откриването. Падна купон за 1-2 часа преди да се домъкне бащицата от Софето с хеликоптерчето ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години леко те поправям иначе си прав - Дакови. Преди на ГЕРБ беше на БКП/БСП. Нали се сещаш за Калчев и наследството му. Точно тогава Русе рязко се срина. Оне не пусна никакви инвеститори без суответния процент за него. Лека му пръст... никакви проценти неможа да вземе със себе си.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А... бай да уей... поредното обещание на Бочко ли е по-важно за заглавие на новина или реалното събитие на осъществена инвестиция в икономиката на България??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Браво Деси!!! Така трябва ....бързо да замазваш положението ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар