От 1 август общопрактикуващите лекари и лекарите-специалисти в извънболничната медицинска помощ ще могат да подават дистанционно в районните здравноосигурителни каси (РЗОК) своите отчети и фактури.
Това съобщиха от Националната здравноосигурителна каса (НЗОК).
Дистанционното отчитане ще бъде достъпно през портала на НЗОК, в секция "Електронни услуги" - "Подаване на отчети от ИМП".
Договорните партньори на Касата ще се отчитат дистанционно с личен или професионален електронен подпис.
Подобна възможност за електронно отчитане ще бъде в сила от 1 септември и за лабораториите.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Без ток във Варна на 24 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (24 юни)
Виц на деня - 24 юни
Извънредно! Откриха три трупа в общежитие в Угърчин
Времето във Варна на 24 юни 2026
Ерата на Уорш във Фед предвещава ново изпитание за азиатските валути
Финансовият екип на Бърнам вдъхва увереност в несигурността
Туаймън: Разходите за живот свалиха Стармър
Туаймън: Тенденцията към многопартийна система във Великобритания ще продължи
Ziemba: Едва ли ще се върнем към статуквото отпреди войната с Иран
Какви проблеми крие Citroen C5 X на старо
Skoda Peaq: 7 места, до 300 к.с и над 610 км пробег
Кражбите на катализатори придобиват чудовищни размери
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Ескалация в Егейско море: Гърция отчете нарушения от турски самолети
Ким Чен Ун обяви мащабно превъоръжаване: Северна Корея ще строи по два бойни кораба годишно
Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкрива, че е гей
Две жени и мъж са намерени мъртви в общежитие в Угърчин