Небанковата финансова институция, специализираща в раздаването на т.нар. бързи кредити, Cash Credit ще обжалва наложената й от Българска народна банка (БНБ) санкция. В съобщение до медиите от компанията посочват, че глобата е за дейност, каквато дружеството всъщност не е извършвало.
В четвъртък Управителният съвет на централната банка реши да глоби Cash Credit с 40 хил. лв. поради това, че е издавало предплатените карти Cash Card без нужния лиценз за дружество за електронни пари.
„Кеш Кредит“ ЕАД не е извършвало дейност като дружество за електронни пари нито е издавало предплатени карти“, гласи съобщението, разпратено до медиите. „Наложена е имуществена санкция за дейност, каквато дружеството не е извършвало, и „Кеш Кредит“ ЕАД е инициирало съдебно производство за отмяната ѝ като незаконосъобразна“, посочват от компанията.
В съобщението се казва още, че „всички предплатени карти Cash Card са издадени от лицензирано дружество – банка, по предвидения от закона ред и по начина, по който това се осъществява и от други участници във финансовия сектор.
От Cash Credit коментират, че издадените карти ще могат да се използват и в бъдеще.
Освен че наложи глоба на компанията, УС на БНБ отказа да й издаде лиценз за дружество за електронни пари. От Cash Credit заявяват обаче, че не са получавали отказа на централната банка.
„Към настоящия момент дружеството не е получило и не разполага с акт на БНБ за отказ за издаване на лиценз за дейност като дружество за електронни пари. При направен опит от представител на дружеството в 14:50 часа на 22 януари 2016 г. да се запознае със съдържанието на този отказ се установи, че такова обстоятелство все още не е отразено в деловодната система на БНБ. „Кеш Кредит“ ЕАД може да вземе становище по цитирания отказ едва след като го получи по надлежния ред“, пише още в съобщението.


Цените: Един продукт се изкупува за 50 цента, а стига до рафта за 2.50 евро
Известни са датите и часовете за мачовете на Черно море и Спартак в шести и седми кръг
„Не на вейповете!“ събира деца и младежи на интерактивно събитие във Варна
Бордът по туризъм: Евровизия 2027 в Бургас ще бъде най-грандиозното откриване на летния сезон
Варненец нахлу с автомобила си в пешеходната зона в центъра
Астрономи откриха нов космически обект - звезда с черна дупка
Европа е по-силна в изкуствения интелект, отколкото се смята
Anthropic преговаря за придобиване на AI стартъп за $6 млрд.
Германия е засякла руска кампания за влияние преди изборите
ЕС затяга правилата за опаковките: Ще ходим ли със собствени съдове в магазина?
Странно возило беше открито в Дунав
Почина eмблематичен шеф на Toyota
Пожар превърна паркинг на летище в ад
Футболист влиза в затвора, след като се похвали с над 300 км/ч на пътя
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Новите влакове "Шкода" влизат в редовна експлоатация
Кандев със съвет към МВР: Необходима е ранна работа с децата
Телевизионен директор е открит мъртъв с наранявания в Скопие
Медведев предупреди Япония за Курилските острови: Ще останат руска територия