Вотът на недоверие срещу кабинета ще бъде внесен през следващата седмица. Това съобщи д-р Емил Райнов от БСП в ефира на Bulgaria ON AIR. По думите му от БСП вече са готови с мотивите.
Райнов обясни, че вотът на недоверие е за цялостната политика в здравеопазването, а не само заради скандала с ваксините.
„В петък на поредния парламентарен контрол ще има дебат за ваксините, за да затворим тази тема, за да не понасяме обвинения, че вотът за недоверие е заради ваксините“, каза депутатът от левицата.
Димитър Шишков от Реформаторския блок заяви, че Блокът активно ще подкрепя министър Москов, защото „той хвърли много усилия и много смелост“.
Здравната карта ще се обсъжда до 1 април, каза още Шишков и уточни, че критики по нея може да има и от РБ.
Според д-р Райнов от 1 април, датата от която влиза в сила новият Национален рамков договор, достъпът на българските граждани до здравеопазване ще бъде по-труден.
Според него ако здравната карта бъде приета, ще бъдат засегнати най-малките и общинските болници. На противоположно мнение е Шишков, който бе категоричен, че малките лечебни заведения няма да бъдат ощетени.
"В момента реформата се прави за спазване на финансова дисциплина. Чрез всички тези симулации на реформи се прави именно това нещо - по-малко пари за здравеопазване, за да може финансовата тежест, която държавата трябва да поеме за здравеопазването, да слезе долу директно при пациентите", заяви на свой ред Райнов.
Още новини четете в сайта на Bulgaria ON AIR


Илиан Илиев: Трудно мога да си обясня този срив за 8 минути
Черно море загуби с 2:3 от Лудогорец във Варна
Туристи масово отменят пътувания заради пониженото ниво на Дунав
Цената на електроенергията за бизнеса утре ще бъде 135,22 евро за мегаватчас
Планинарите искат по-малко коли, почистени пътеки и по-лесен достъп на Витоша
Строителният срив в Китай помага за облекчаване на болката от Ормузкия проток
AI лудитите ще са невижданa заплаха
Инвеститорите се завръщат към европейските акции и ралито ще продължи
Търговската съпротива на Китай може да му струва скъпо
Бумът на слънчевата енергия достига и най-тъмните места в Европа
Шестгодишен подкара кола и блъсна жена на пешеходна пътека
Audi направи нестандартен удължител на пробега
Защо два пъти повече конски сили не решават всичко на пътя
Петте най-надеждни германски автоматика
Нова система на Stellantis ще се бори с турбо дупката
Пътят край Приморско е кошмарен, гражданите призовават за ремонт
Талисманът гръцко око пази срещу зли очи
Борусия Дортмунд спечели Емирейтс къп
Спектакъл в Созопол: За избора, отговорността и паметта