Партията на военния министър Николай Ненчев ще обсъжда оставката му от кабинета. Това обяви самият той в парламента.
БЗНС, чийто лидер е Ненчев, ще вземе решението на форум утре.
По време на заседанието земеделците ще решат и дали да подпишат анекса към коалиционното споразумение между ГЕРБ и РБ, който бе представен днес.
Ненчев обясни, че партията му има резерви към него. Документът вече е подписан от премиера Бойко Борисов. В понеделник и ДБГ на Меглена Кунева ще реши дали да сложи подписа си.
ДСБ и партията на Корман Исмаилов вече са обявили, че няма да го подпишат, стана ясно от думите на военния министър.
"Това според нас би довело до много тежко разцепление", каза той и обясни, че партията му има известни безспокойства по отношение на анекса.
"Искахме повече конкретика, точно определни срокове и много ясно поети ангажименти, за да можем в цялост да изпълним ангажиментите си към българските граждани", каза той.
На въпроса ще подаде ли оставка като министър, ако партията му реши да не подписва анекса към споразумението, Ненчев обясни, че от първия си ден в политиката се води от морални съображения, а не от интереси.
"Съобразно решенията на политическата организация, която представлявам, ще преценя какво да бъде моето поведение. Обръщам внимание на думата морал", допълни министърът.
Ненчев обясни и че е разочарован от лъжите в медиите по негов адрес. Затова и съобщи, че ще заведе дела срещу медии и журналисти.
"Вярвам, че ще спечеля. В една държава, в която може да се говори всичко, всичко може да се случи. Това е много опасно", заключи министърът.


Елхите във Варна вървят от 30 до 300 лева
Във Варна ще се проведе последното за годината събитие за събиране на стотинки
Почина един от най-популярните японски актьори
Радев отличи огнеборци и доброволци, участвали в овладяването на пожари през лятото
От Черно море излязоха с важна информация за мача с ЦСКА
Турската лира остава стабилна, а икономисти очакват ново понижение на лихвите
Юанът става все по-използван при паричните преводи
Еврозоната бележи по-силен ръст от очакваното благодарение на вътрешното търсене
Ралито на китайските акции изостава от американските
САЩ лобират срещу плана на ЕС за отпускане на заем в подкрепа на Украйна
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
ЕК глоби Х, социалната мрежа нарушавала правилата за прозрачност
Кметът на район "Изгрев" съобщава за саботажи с боклука
Гръцките фермери затвориха и ГКПП "Капитан Петко Войвода"