Два основни приоритета си поставя служебният министър на туризма Стела Балтова, която днес прие поста от Николина Ангелкова в Министерството на туризма.
Първата цел за Балтова е постигането на спокоен летен сезон чрез контрол и регулации. На второ място тя постави маркетирането на националния туризъм.
Балтова посочи, че ще акцентира не върху броя на туристите, а върху качеството на туристическата услуга, която предлага България.
По време на кратката церемония във ведомството Ангелкова пожела успех на приемника си, отчитайки, че с екипа ѝ в последните две години е позиционирала туризма като движеща сила на икономиката на страната.
Балтова отчете, че Ангелкова е създала институцията Министерство на туризма и увери, че ще продължи да работи за институционалното развитие на сектора.
В края на следващата седмица Балтова ще информира за оперативните цели в мандата си, след като се запознае с дейността на министерството. Тя увери, че ще разгледа обществените поръчки, както и дейността на отделните звена във ведомството. При намиране на грешки те ще бъдат обективно поправени, заяви служебният министър.
Извървяхме малка крачка по време на мандата си, каза от своя страна Николина Ангелкова.
Прогнозите ни се оправдаха за броя на туристите - 16% е ръстът спрямо 2016 г. За първи път чуждите туристи надвишиха броя на населението в България, отчете тя и изрази надежда, че работата ще продължи със същия темп.
За две години се сблъскахме с много предизвикателства, но успяхме да приемем всички нормативни актове, приехме и правилата за електронната система за туристическа информация, която предстои да заработи. Успяхме да си върнем доверието на руските туристи, продължи Ангелкова.
До 31 март трябва да има заповед за плажовете, които не са охраняеми, каза още Ангелкова. Тя подчерта, че при търговете за ивиците се е водела от държавния интерес. Общо приходите от концесии и наеми са над 14 млн. лева, което според нея представлява много добра събираемост. Тя очаква и 15% ръст на приходите в туризма тази година.
Вярвам, че работата ще се надгради, завърши Ангелкова.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
София сред най-евтините европейски градове за уикенд туризъм
Нина Добрев изненада с нова прическа, вече е блондинка
Проверка откри незаконни палатки и каравани в местността Паша дере