БДЖ ще получи помощ от държавата в размер на 224 млн. лв. По този начин ще може да продължи стратегията по оздравяване на железниците. Това заяви в ефира на bTV транспортният министър Ивайло Московски. Той уточни, че вероятно формата ще бъде безлихвен заем от държавния бюджет и тези пари „ще трябва да бъдат възстановени в някакъв момент”. Московски е категоричен, че дружеството може да бъде оздравено.
„Длъжни сме да спрем войната по пътищата”, заяви още министърът на транспорта. По думите му битката е комплексна и изисква сериозен ангажимент от няколко държавни институции. „Имаме задължение да поправим неща в системата, но зависи от манталитета на самите хора”, категоричен е Московски.
Според него премахването на предупредителните табели за наличието на камери по пътищата ще даде добър резултат.
„Тези табели нямат никаква превантивна стойност. По-добре да не знаем къде има камери, за да можем респективно през цялото си пътуване да бъдем нащрек”, коментира министърът.
Той допълни, че всички вратички в системата могат да бъдат залостени и по този начин да се улесни работата на контролните органи.
„Във всички контролни органи съществува риск от корупция”, коментира и арестите в ДАИ транспортният министър. По думите му начинът, по който се провеждат изпитите в момента, на практика пресича всякакви варианти за преписване, но допълни, че е възможно държавата да започне да купува автомобили, с които да се провеждат изпитите по кормуване.
„Никой не може да види какво се случва на педалите на изпитващия от дясно на кандидата, никой не може да следи как е фиксирана камерата в колата”, коментира Московски.
В министерството предстои законът за пътищата да бъде разделен на три отделни закона: един, който да отговаря за пътните знаци и маркировката, втори, касаещ подготовката, квалификацията и категорията на водачите и трети, който да е за техническата част на превозните средства.


Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Иво Христов нападна БНР на тема "олигархия", СЕМ с позиция
Ана де Армас беше снимана в обятията на новия си, изненадащ приятел
Недостигът на ракети-прехващачи поставя Украйна пред тежка зима
Защо жените не трябва да следват драстични диети?
Разкриха незаконен развъдник с 46 питбула, били вързани на синджир