От август проверката и плащането на глобите към КАТ може да става и по електронен път, напомнят от Съюза на българските автомобилисти (СБА).
Порталът за проверка и плащане е част от новите електронни услуги на МВР.
С пускането на няколко електронни услуги на МВР вече може дистанционно да се прави проверка за неплатени глоби по фишове, актове за нарушения и наказателни постановления.
За проверката е необходимо да се въведе номер на шофьорска книжка и ЕГН.
Базата данни все още се обновява и е възможно за издадени в последната година шофьорски книжки да не е въведена информация.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
преди 8 години Управителя може да няма ЕГН , но има ЛНЧ или Служебен номер. Задължително го има !!!Добра стъпка е ......не знам що трябва пак да се одюква по нашенски всяка идея.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Управителя може да няма ЕГН , но има ЛНЧ или Служебен номер. Задължително го има !!!Добра стъпка е ......не знам що трябва пак да се одюква по нашенски всяка идея.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ще излезе по ЕГН на управителя, ако управителят въобще има ЕГН.Тук има два случая - управителят може да не е българин, съответно и книжката му да не е българска или може управителят например да няма книжка, но пък фирмата да има кола, защото ползва шофьор на трудов договор.Сайтът не е домислен. Особено за няколкото големи градове в България, където има много чужд бизнес, а и коли на лизинг. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години В грешка си, глобата на Юридическото лице излиза по ЕГН на управителя.Проблема отдавна е решен.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Каква му е ползата като повечето автомобили са собственост на юридически лица, а могат да се правят справки само по ЕГН? Това е неизползваем сайт-парлама за прах в очите на хората! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Сайтът на МВР не работи за пореден път! отговор Сигнализирай за неуместен коментар