"ВГ" АД е определено за изпълнител на обществената поръчката с предмет "Хотелско настаняване за ръководителите на делегации и техните придружители при провеждане на Българското председателство на Съвета на Европейския съюз през 2018 г.", съобщиха от ресорното министерство.
Предложението на участника съответства на изискванията, посочени в техническата спецификация, а общата предложена цена за цялостно изпълнение на поръчката не надхвърля определения финансов ресурс.
Постигнатата цена за нощувка с включена закуска е в размер на 217,12 лева без ДДС. Общата цена за цялостно изпълнение на поръчката при 1808 броя нощувки е в размер на 430 249,76 лева с включена закуска, туристически данък и ДДС.
В обществената поръчка са участвали три фирми - "ОССМО" АД, "Аргус Травел Интернешънъл" ЕООД и "ВГ" АД. След извършване на насрещна проверка за верността на декларираните данни, "Аргус Травел Интернешънъл" ЕООД е било отстранено заради предоставяне на документи с невярно съдържание. Останалите две фирми - "ОССМО" АД и "ВГ" АД, са допуснати до следващия етап на обществената поръчка - до публично отваряне на ценовите оферти.
След извършени проверки от страна на комисията в ценовото предложение на "ОССМО" АД са констатирани редица несъответствия. В качеството му на посредник на туристически услуги "ОССМО" АД оферира цена два пъти по-ниска от предлаганата цена за настаняване в 5-звезден хотел от собственик на хотелска база. При проверка се е оказало, че двата предложени от участника хотела отказват да предоставят хотелска база при условията, декларирани от посредника. Това е причината участникът да бъде отстранен от класирането, обясняват от министерството.


Какво време ни очаква в неделя?
Внимание! Чакат ни мощни магнитни бури в следващите дни
Желязков посети Монетния двор, за да види лично как се секат българските евромонети (СНИМКИ)
"Toха" взе приз за цялостно представяне на кулинарния фес за Никулден във Варна (СНИМКИ)
Спипаха двама гастрольори, тарашили жилища и автомобили във Варна
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
Глобата от 140 милиона долара на Мъск показва, че ЕС губи самообладание
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Разходите за заплати нарастват с около един милиард евро
Румен Петков: Омразата тръгва от парламента
Желязков: Българските евромонети ще са законно платежно средство от 1 януари
„Арда“ надви „Локомотив“ на „Лаута”
Астън Вила прекъсна серията на Арсенал с гол в края