30 ноември 2017 г. е крайният срок, в който фирми и предприятия могат да подадат заявления за броя на контейнерите за смет, които ще ползват догодина, напомнят от Столична община.
Общината информира, че за поредна година дава възможност на предприятия и фирми да плащат годишната такса смет на база на генерираното количество отпадъци. Това може да става по следните два начина:
1. С декларация по чл. 23 от Наредбата за местните такси фирмите заявяват количествата отпадъци (съответно брой съдове и честота на извозване), на базата на което ще им бъде определен размерът на такса битова смет за 2018 г.
2. Предприятията могат и пряко да се договорят с фирми за сметосъбиране и сметоизвозване.
В такъв случай също до 30 ноември 2017 г. трябва да се подаде молба за допускане на пряко договаряне по чл. 24 от същата Наредба.
Фирмите, които до края на този месец не са подали нито един от двата документа, през 2018 г. ще заплащат такса битови отпадъци изцяло на база данъчната оценка на имота за бизнес дейността.
От Столична община очакват около 4500 фирми да подадат декларации за предоставяне на контейнери, а други 2300 предприятия да предпочетат директно договаряне за сметоизвозване.
Образци на декларации и молби за пряко договаряне могат да се изтеглят тук.
Документите се подават в Дирекция "Икономика и търговска дейност" към Столична община на ул. "Оборище" №44.


Хиляди протестираха в Румъния против корупцията
Румен Радев на Ханука: Да помним поуките от миналото
Мехмед Дикме предрича сблъсък между Борисов и Пеевски
Киселова каза в прав текст кое е съборило кабинета
Ива Митева: ИТН прекрачиха една граница, от която няма връщане назад
Рекордна цена на медта: Идва криза в предлагането точно когато пристига AI бумът
Нещата не вървят добре за Netflix и Елисън в битката им за Warner Bros.
Как Toyota се оказа изключение от тенденцията в Китай
Защо Тайланд и Камбоджа продължават да водят една и съща война
Украйна предлага да се откаже от исканията си за членство в НАТО
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Поредното изискване на ЕС вдига цената на новите автомобили
Николай Станчев: Животозастраховането е в застой
Житейските стресови събития са сред най-честите фактори, отключващи депресията
Учени създадоха почти невидима изолация за прозорци
Коремните мазнини след 50 години повишават риска от смърт с цели 83%
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?