С воден салют бе посрещнат първият полет от Дюселдорф на новата за летище София авиокомпания Юроуингс (Eurowings). „Заедно разширяваме възможностите на хората да пътуват до още две дестинации в Германия – Щутгарт, нов маршрут за Летище София и Дюселдорф, линия, която се възобновява след пауза от няколко години“, каза председателят на съвета на директорите Ася Иванова, цитирана от пресцентъра на столичния аеропорт.
По думите на Зиед Геблауи, генерален мениджър „Продажби“ на Луфтханза груп за България, нашата страна е много важен пазар за Юроуингс, затова изборът е паднал именно на София. “Маршрутът до Дюселдорф ще се обслужва три пъти седмично, а два пъти в седмицата ще има полети до Щутгарт. Те ще се осъществяват с Aribus А319, който превозва до 144 пътници.
Полети до градове в Германия, Англия, Франция, Италия, Австрия и Израел са част от зимното разписание на летище София. Нови редовни полети ще има и до Ийст Мидландс, Марсилия, Неапол, Виена, Париж, Нюрнберг и Тел Авив.
„Полагаме непрекъснати усилия за все по-голям избор от авиокомпании и дестинации, които да предлагат удобни връзки и нови възможности за пътуващите“, посочи Владимир Рапонджиев, изпълнителен директор на летище София.
Другата нова авиокомпания за летище София е Лаудамоушън (Laudamotion), която ще изпълнява полети до Виена всеки ден без сряда и неделя.
Новите маршрути за авиокомпания Райънеър (Ryanair) са Париж (Бове) и Марсилия. Полетите до френската столица ще се изпълняват в понеделник, сряда и петък, а тези до Марсилия в сряда и неделя.
Авиокомпанията ще продължи да лети и до Тел Авив в сряда и неделя, както и до Ийст Мидландс – всяка събота от 11 януари 2020 г.
През зимните месеци авиокомпания Уизеър (Wizz Air) ще продължи да лети до Неапол и Нюнберг. Полетите и до двете дестинации са в понеделник и петък.
Заедно с новите предложения, броят на дестинациите от летище София става 57, а опериращите авиокомпании – 22.


Внимание! Чакат ни мощни магнитни бури в следващите дни
Желязков посети Монетния двор, за да види лично как се секат българските евромонети (СНИМКИ)
"Toха" взе приз за цялостно представяне на кулинарния фес за Никулден във Варна (СНИМКИ)
Спипаха двама гастрольори, тарашили жилища и автомобили във Варна
Трима мъже от Попово са загиналите при зверската катастрофа край Търговище
Глобата от 140 милиона долара на Мъск показва, че ЕС губи самообладание
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Желязков: Българските евромонети ще са законно платежно средство от 1 януари
„Арда“ надви „Локомотив“ на „Лаута”
Астън Вила прекъсна серията на Арсенал с гол в края
Покровск: Градът, който промени войната в Украйна
Кадиров: Зеленски отдавна не е легитимен президент на Украйна