Иван Гешев положи клетва и встъпи в длъжност като главен прокурор. Той пое поста от предшественика си Сотир Цацаров, който става председател на Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ).
Иван Гешев се закле върху официалния екземпляр на Конституцията, съхраняван в Народното събрание и предоставен от председателя на парламента Цвета Караянчева, допълва БТА.
На церемонията присъстваха министърът на вътрешните работи Младен Маринов и магистрати. Иван Гешев благодари на прокурорите за подкрепата и призова за повече дела в работата и по-малко думи. Той обеща прокуратурата да е по-отворена към проблемите на хората, а Сотир Цацаров обърна внимание, че новият главен прокурор го очаква тежък мандат.
Пленумът на Висшият съдебен съвет (ВСС) повторно избра Иван Гешев за нов главен прокурор на 14 ноември. За него гласа си дадоха двадесет от членовете на съвета, а четирима бяха против.
Изборът на Иван Гешев предизвика вълна от протести, а сред исканията бяха президентът Румен Радев да не подписва указа за назначението му. Държавният глава върна веднъж назначението, но след повторно гласуване от ВСС в крайна сметка подписа указа.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Премиерът свиква среща за овладяване на цените
Слънчево време днес, но на места ще превали
До момента САЩ са похарчили $29 милиарда за войната срещу Иран
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда