Президентът Румен Радев остро разкритикува управлението на кабинета и сне доверието си от правителството на Бойко Борисов.
Налице е организирано настъпление срещу гражданските свободи, заяви президентът Румен Радев в Гербова зала в обръщение към нацията, съобщават от пресслужбата на държавния глава.
Президентът посочи, че от три години призовава правителството да работи в интерес на българските граждани.
"Днес сме свидетели на остра криза в управлението на всички нива. Липсата на воля за реформи и за борба с корупцията и разхищението, методичното погазване на закона и морала доведоха България до парализа на цели обществени системи и институции. Без аналог в историята на българския преход. Жителите на Перник и цели села от региона са оставени без вода, за което кабинетът отказва да поеме политическа отговорност", посочи президентът.
Разследвания на чужди медии и институции осветлиха разхвърлянето из цялата страна и горенето на чужди боклуци, което трови въздуха и природата ни. България не е бунище. И никой няма право да залага здравето на българите, за да извличат печалби шепа бизнесмени с държавни протекции, каза още държавният глава.
Ще доведат ли нападките между Румен Радев и Бойко Борисов до криза?
Кабинетът тихомълком прокарва реформа на валутния борд, зад чийто смисъл и основание българите очакваха ясни разяснения. Законодателството се превръща в заложник на лобистки интереси, а бедността и неравенството се задълбочават. Търгува се дори с национален суверенитет в името на личното политическо оцеляване. Институциите, призвани да бъдат независими и да отстояват закона, го погазват показно, превръщайки се в инструмент на властта. Държавни органи си позволяват да сплашват несъгласните и протестиращите, каза Румен Радев.
"Това правителство и управление води до разпад на държавността и ни лишава от бъдеще като нация. На всичко това трябва да се сложи край. Считано от днес, официално снемам доверие от правителството, което не действа в интерес на българските граждани и носи отговорност за острата криза в нашето общество", заяви президентът.


Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С


преди 6 години Радев: "Официално снемам доверие от правителството!"Борисов: "Официално ни е през оная работа!" отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години *** отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години голям праззз, *** свалил доверието от милиционера.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Русофилските еничери на финален щурм срещу България и българите. Искат да ни вкарат пак под руско робство, но този път няма да успеят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Плевнелиев е много по-интелигентен и почтен човек от Радев! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Ха, ха! Радев - достоен! Добре, че няма власт, иначе да ни е извадил от НАТО и ЕС и да сме станали руска "автономна" република. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Грешиш. И то много. Президентът не е слуга, а руски шпиoнин, финансиран от Кремъл по нареждане на Путин и целта му е да прокарва руските интереси в България, да дестабилизира правителството, да бъде свален Бойко Борисов от власт и България да бъде превърната в 16-та республика на СССР.А на неудачника Мухобойко с kpaдливата му коpyмпирана партия герп, шефовете от Западна Европа така или иначе ще му покажат червен картон за еврозоната през април. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години ...и гледай към краката си преди да скочиш във водата за снимките, щото току виж се окажат обути в бетонни ботуши! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Не бойте се деца! Този филм по-старите от нас вече са гледали. На 30 август 1992 г. на ливадите пред резиденция Бояна президентът-председател Желю Желев изнесе пресконференция с която оплю и обвини правителството на Филип Димитров във всички земни и извънземни грехове. В резултат правителството подаде оставка, втората по големина парламентарна група - на БСП отказа да състави правителство и мандатът отиде в ДПС. Те, с гласовете на БСП съставиха правителството на Любен Беров. Започна се една, майка плаче, дете реве. Мутри, недоимък, беднотия, източване и рязане на предприятията, инфлация от 50% годишно, показни убийства всеки божи ден. Любен Беров подготви почвата за новото правителство на БСП - Жан Виденов и както всички си мислехме че няма как да станат по-зле, просто удариха дъното. Тогава на Желю му викахме Жабата заради несъразмерно голямата уста. По-точен прякор щеше да е Къртицата, защото се прояви точно като такъв. Иначе ставаше и Мултака - даже Мултигруп и лично Илия Павлов му връчиха наградата "Мултак на годината" през 1995 г. Е, тогава ние неосведомените изобщо не знаехме за какво става въпрос и какви са тез желювски маневри, но сега с другаря Радев нещата са от ясни по-ясни. Човекът си изпълнява мисията и заработва рублички. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Въпреки всичко, Радев е смелчага! И може да се противопостави на всеки който се опитва да го настъпи и унижи (***)! Освен в някой лакейщини спрямо лилиПутин, като цяло си има собствено мнение! В случая той е на наша страна, така че да го подкрепим или поне да не го овикваме!;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар