Голямо множество таксиметрови шофьори излязоха на протест в центъра на София. Автомобилите им запълниха пространството около храм-паметник "Александър Невски".
Протест на таксиметрови шофьори
1 / 7
Паркираните коли са на различни таксиметрови компании.
Опасенията на шофьорите са, че ще има масови фалити заради въведеното извънредно положение и резкия спад на клиенти.
По сметки на бранша от 6000 коли в столицата в момента на работа излизат не повече от 2000.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително


преди 6 години да се преориентират.... онзи ден доставката на храна до дома ми беше извършена от известен актьор. Едните могат да са гъвкави, а други не - в природата по-приспособимите оцеляват. Някой по-надолу писа в коментара си че му е жал - не ми е жал - здрави, прави хора са. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години то не е спирало .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Не съм фен на бакшишите, но доколкото съм чувал от тях самите всеки календарен ден, работил-неработил, в сняг и пек, в делник или празник, плащат както те го наричат аренда или лизинг. Което значи, че в момента освен, че са почти без приход, имат голям разход и едва ли имат буфер за повече от месец преди да загубят автомобила. От друга страна веднага се сещам, как високомерно са ми отказвали курс от 3-4 километра, защото им бил малък, или по-едно време като казваха, че не трябва да се возят по трима или повече, защото с градския транспорт било по-скъпо отколкото с такси. Та като цяло - повечето са кофти хора, но все пак ми е жал, защото ги обричат на мизерия отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Започва се... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Имаше една поговорка - ако за нищо не те бива, ставаш или военен или таксиджия. Това за по-малки градове, може да не е много валидно, където има по 5-10 коли, но в големите е в пълна сила. Винаги като се кача, почват да ми разказват, как "навремето" те са имали пари и били шефове на еди си какво. А аз искам просто да стигна от т. А до т. Б. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години то верно , че ги избират с конкурс да станат бакшиши , ама и колко службици има , наредили са се да пият бакшишка кръв ... :))) ... прави са хората ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Наложената тотална парализа на икономиката, в случая с БГ провокира въпроси ... според НСИ жертвите на сезонния грип през 2017г. са 1414, през 2016 г. са били над 1200, от текущата инфекция са 22 (при цялата условност на цифрите след само 1 месец от регистрирането на първия случай).Още по-лошото е, че дори и да се охлабят мерките и търговията на дребно, услугите и вътрешния пътнически транспорт (вкл. таксиметров), да започнат да функционират, експорта и туризма са с много голяма тежест за заетостта и икономиката в БГ, а за тях сме зависими от ситуацията извън страната ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Много хора остават без работа и това ще се отрази на психическото здраве. Смъртността и откачалките ще се увеличат много, но не от вируса. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Да задължат всеки човек, на ден да ползва 3 пъти такси, дори да не иска! Как така ще оставят стоящите шофьори без работа... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години напече и все по трудно ще се удържат хората отговор Сигнализирай за неуместен коментар