"Европейските държави знаеха, че България е взела стриктни ограничителни мерки срещу коронавируса и виждаха, че броят на заразените е малък. Затова се насочваха към нас, някои български производители удвоиха или утроиха износа си на вино през периода", посочи той.
Коев обясни, че става дума предимно за експорт на вина от ниския и средния сегмент.
Той коментира, че намаляването на ДДС върху виното ще се отрази добре на бранша.
"Намаляването на ДДС ще се отрази благоприятно върху реализацията на повече количество вино. Надявам се, че консумацията ще се увеличи. С около 3-4 лева ще спадне стойността на една бутилка вино", пресметна директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното.
Красимир Коев изрази мнение, че при намалението на ценовите нива хората ще са изкушени да купуват хубаво вино на ниски цени.
"Отговорното консумиране в страната през последните години бележи изключителен ръст“, посочи той.
По думите на Коев ценителите на вино притежават култура и имат възможност да правят обоснован избор.
„Консумацията на вино е за удоволствие, до мярката това е лекарство", каза директорът на Изпълнителна агенция по лозата и виното.
Също така Коев отбеляза, че в страната няма фалирала изба по време на коронакризата.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
Всички гости на "Бизнес старт" вижте тук.


От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2


преди 5 години Не е изключено леко да по-из-светлеят оборотите, а от там да се вдигнат и постъпленията за бИджета (когато се възстановят продажбите) ... те и на такъв ефект, вероятно най-вече се надяват от министерството, освен рекламата, че няма по-добра, и компетентна управленска алтернатива от тях... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Бера го от астмата.При кофти реколта(случва се) купувам от познати. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Няма да падне нищо. Като падна ДДС на хотелите да не би да паднаха цените?Всичко се калкулира в печалбата на нещастните хотелиери и ресторантьори. Или пък като падна ДДС ще почнем да пием двойно повече? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Такова и вино правиш..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години а откъде купуваш гроздето ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Всяка година си правя около 200л вино.Половината - червено и другата - бяло.Истинско, без соди, киселини, каустици и т.н.И не мога да си представя истинско вино да е на някакви символично цени.Никак...За протокола: от време на време си купувам ако някоя мома прави преки продажби. Ей така. Уверявам се, че моето продължава да държи стандарт... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години И аз купувам вино до 50 лева бутилката, обикновено новозеландски совиньон блан. Колко пъти в годината, обаче?PS От изключния правиш заключения. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Хората под 50 кинта вино не си купуват, за тях ще има 4-5 лв намаление. То инак както го представяш, "виното" от по 5лв ще го подаряват вече? :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години В западна Европа са провени изследвания, каква част от намаленото ДДС достига до потребителите. По памет цифрите бяха - 20% до потребителите, 40 % търговец, 20% производител и останалите дистрибутори, реклама и т.н. Убеден съм че у нас и тези 20% от 11-те % намаление няма да се допуснат до клиентите. Учудва ме обаче математиката на събеседника, който твърди че стойността на бутилка ще се редуцира с 3-4 лева. Масовия сегмет на виното у нас е между 5 и 10 лева. 11% от максимума е 1 лев. Какви 5 лева??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години плебеите да жулят и да мируват , това е подсказката ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар