Министър-председателят на България и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов отчете пред национална конференция на партията в "София Тех Парк” успехите на правителството, но същевременно призна, че усеща напрежение в обществото.
“Ще предложа на коалиционните партньори варианти - включително и аз да си тръгна, но да остане правителството”, каза премиерът пред делегатите. “Имаме всякакви варианти и трябва да работим върху тях”, добави премиерът. “Мога да си тръгна по всяко време”, каза Борисов и допълни "аз не съм Радев, та да се радвам, когато има напрежение и се блокират кръстовища”.
"Ние с ДПС не сме правили коалиция, няма и да правим, както и с БСП, нашите партньори са ВМРО и СДС", каза лидерът на ГЕРБ и попита дали Христо Иванов (лидер на “Да, България”) си дава сметка, че връща на власт тези, срещу които се обявява. Същевременно премиерът заяви, че правителството не го е страх от служебен кабинет, но изтъкна, че такъв не би могъл да обяви извънредно положение или да удължава извънредната епидемична обстановка при нужда, да взима заеми, да променя закони. Същевременно Борисов посочи, че Народното събрание има да приема закони, включително Изборния кодекс, в който ще залегнат принципите за машинно гласуване.
Иначе премиерът започна изказването си с призив да няма провокации и посочи, че мястото на конференцията е "София тех парк", защото тук явно личи изграденото по време на управлението му. След това той изброи и пътищата и метрото.
"Да, сега могат да ги блокират. Преди нас не можеха, защото нямаше. Сега могат да идат да си играят в метрото, само след няколко дни ще пуснем още спирки. Има какво да блокират", заяви той и подчерта, че "ние се справихме най-добре и с пандемията”.
Националната конференция се случва на фона на многобройни протести в редица градове с искане за оставка на премиера, на главния прокурор Иван Гешев и за съдебна реформа.


Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война


преди 5 години Не може ли действащ премиер да се оттегли, а правителството да остане и да бъде сменен? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Я вземи да прочетеш как са се случвали оръжейните доставки преди 89-та и пиши отново . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Прави впечатление, че там където има бърз келепир ДПС и ГЕРБ гласуват заедно. Нищо лично :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ристе Иванов ли ще се опъне на американосите за ф-ки бе ? Вие верно сте големи баламурнци ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ватников, според мен се нуждаеш от спешно психиатрично лечение! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Спокойно, мишле, църкащо в краката ми, знам ти вече умствения потенциал, с такива анонимки е пълно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години *** успокой малко ще вдигнеш кръвно и ти като вожда :)) Кораба ГЕРП потъва, вода ще има за всички спокойно :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Когато, другари комсомолци, дадете ясна алтернатива на правителството, а не чакате някой да гласува за вас просто щото е ядосан на сегашните, тогава ще имате право да говорите! Когато ясно се изправите и кажете кои сте, за какво ще работите, какъв курс ще държите и с кой ще се коалирате - тогава ще искате оставки.Дотогава, таварищи, сте просто едни вресливи компрометирани дърти ***, една тълпа от комyндета, десари, и всякакъв московски мyрзилаж, неспособен на 2 кучета хляб да,раздели! И не си мислете, че хората искат бесепе или депесе, вие сте дъното на клозетната яма! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години От мен не, а от прасчо кога:Аз си имам торта грух-грух сахар :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Предлагам следващите да ги качват на кантара на всеки 6 месеца и ако се отклоняват от нормата до месец да са свалили мазнинките или оставка :)))Наднорменото тегло на министрите показва скрита корупцияhttps://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Nadnormenoto-teglo-na-ministrite-pokazva-skrita-koruptciia_154059.html отговор Сигнализирай за неуместен коментар