Служители на Националната агенция за приходите (НАП) правят проверка на веригата за детски стоки "Хиполенд". Това потвърди пред БНР говорителят на приходната администрация Росен Бъчваров.
„Към момента подробности около проверката не могат да бъдат дадени. Със сигурност служителите на НАП са влезли в офиса на компанията в Казичене“, посочи Бъчваров.
Според БНР проверката е инициирана от правоохранителните органи, които са водещи в нея.
Медийни публикации обвързват цялостната проверка с гневното отворено писмо на собственика на веригата магазини Мариан Колев, чийто син пострада при антиправителствения протест на 2 септември. Момчето бе обгазено със сълзотворен газ.
Все още няма никакви подробности за акцията, в която се предполага че участва и Икономическа полиция, както и Главна дирекция "Надзор на пазара".


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Историята се повтаря в Америка, част 1
Вучич обяви, че ще подаде оставка, за да помогне на партията на изборите
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
преди 5 години Ти пробвал ли си да съдиш България в Европейския съд.....? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години И какво излезе накрая? - Ако предприемач от частния сектор тръгне да говори публично против корумпираното правителство на Борисов, веднага му се пращат държавните институции да го мачкат и пресират.Боkо тиkвата най-сетне успя да сбъдне мечтата си - да превърне България в тоталитарна държава с едноличен Вожд и учител по подобие на Северна Корея.В момента българите единствено ги спасява близостта с евросъюза и отворените граници, които позволяват населението да се движи, иначе в България щеше да е подобна гадоcт като в Украина... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години китайско карго на детски играчки и домакински пособия ... :))) ... каквото и да пипнеш все нещо ще изкочи . даже не е нужно да се напъват да търсят и да скалъпват . те самите китайци не издават за всчико фактура , та тука ли ще е у ред ... навремето мис69 , мисля че беше една от първите му фирми голем вносител от китай и дубай , я беха натиснали за разни митнически сборове и данъци дето дължеше , па я продадоха или закриха и започнаха на чисто с друга ... :))) ... ама айде да не ровим в миналото , направил е човека сума ти магазини , ич не е лесно по принцип и иска доста работа и талант ... дано се оправи ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Понякога се чудя на нашата банкянска Тиква дали наистина бай Тошо му е първия университет или Ким Ир Сен ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ето така биват използвани институциите като бухалки в Мутреландия. Ден след критики към властта и хоп проверки от три различни институции. Дано да му е чист бизнеса. А, и дано не му скалъпят нещо, както обикновено се случва. Вече имам нов любим магазин за детски стоки! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Няма зор. Ако е чист, ще осъди България после в Европейския съд. Ще му плати държавата (т.е. ние) и всичко ще приключи :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Какво толкова е станало? Проверяват магазините на господина, нормално е. В момента сме в криза, трябва да се стегнат приходите, така че се действа по план с проверките. А и честно казано има нещо съмнително, защото господинът с магазините се е движил с някакви криминални елементи и *** из центъра на столицата. Явно не му е много чиста работата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Диктатурата тук почва да съперничи с тази в СССР,КНР и Сервена Корея. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Защо само нападжийницата се е влючила? Къде са останалите държавни служби? Да мине инспекцията по труда, да мине пожарната, дали обектите са безопасни, и т.н. за да се провери какво е накарало човека да се държи по този обществено неприемлив начин. отговор Сигнализирай за неуместен коментар