Пандемията изправи света пред сериозни предизвикателства и промени живота ни. Очаквано кризата с COVID-19 постави на най-тежко изпитание здравните системи по целия свят.
Как се справя българската система на здравеопазване, какви трудности срещат мениджърите на лечебни заведения по отношение на недостига на медицинския персонал и реконструкция на материалната база? Тези и още важни въпроси ще бъдат във фокуса на онлайн дебата „Управление на здравеопазването по време на пандемия“, който ще се проведе на 18 ноември, от 14:15 часа, и ще се излъчи на живо на Investor.bg и във Facebook страницата на медията.
Участие в него ще вземат адв. Свилена Димитрова, председател на Българска болнична асоциация, Аркади Шарков, здравен икономист, Петко Панов, зам.-директор, икономически дейности, СБАЛАГ „Майчин дом“, д-р Цветелина Спиридонова, мениджър на МБАЛ „Хигия“ – Пазарджик, д-р Мила Петрова и Енчо Симеонов, старши адвокат в „Димитров, Петров и Ко.“. Модератор на разговора ще бъде Румяна Тасева, главен редактор на здравния портал Puls.bg.
По време на онлайн дебата специалистите ще дискутират състоянието на здравната система у нас и правата и отговорността, които имат пациентите по време на пандемия. В студиото ще се обсъдят и медицинските иновации, които се случват в България, въпреки кризата с COVID.
Онлайн дебатът е част от проекта на Investor Media Group и Българска болнична асоциация (ББА) „Най-добрите болници“. Националната класация „Най-добрите болници“ цели да отличи най-добрите лечебни заведения в България, с най-добрите услуги, специалисти и условия, в различните региони и медицински направления в страната. Поради динамичната и безпрецедентна обстановка, беше взето решение националната класация и наградите в рамките на „Най-добрите болници" да се отложат за догодина.
В същото време организирането на дебата е поредна стъпка, с която проектът „Най-добрите болници" затвърждава социалния си ангажимент към предоставяне на трибуна за качествена дискусия в посока подобряване на системата на здравеопазване в страната. През 2019 година класацията спечели и приз за най-добър корпоративно-социален проект.
Информация за темите и участниците в дебата може да намерите на https://besthospitals.bg/.
Онлайн дебатът „Управление на здравеопазването по време на пандемия“ се осъществява с подкрепата на „Байер“ и адвокатско дружество „Димитров, Петров & Ko.“.
Институционални партньори са Български лекарски съюз и IQVIA. Медийни партньори на онлайн дебата са Investor.bg, Puls.bg, Dnes.bg и Bulgaria ON AIR.


Две успешни реализации срещу търговията с фалшиви стоки
Петролът поевтинява на фона на преговорите между Иран и Оман
Здравното министерство: Няма да закриваме РЗИ-та
Спипаха мъж с марихуана във Варна
Хванаха мъж, който повредил климатик на търговски обект във Варна
ЕС затегна правилата за AI, но може да му даде достъп до личните данни
Светът добива петрол основно от САЩ, Вашингтон става водещ и в доставките на LNG
Златото надмина $4300 заради надежди за сделка с Иран
Китай все повече се притеснява от Mythos преди срещата на Тръмп и Си
Вашето крипто съкровище никога не е било по-малко сигурно
Изоставена Honda натрупа 30 400 евро неплатени такси
Кратък тест решава дали може да работите в Toyota
25-те най-скъпи коли, внесени в България през 2026
Audi не е приключило с промените при луксозните SUV - идва ново Q8
Защо болтовете на едно Pagani струват колкото ново Porsche 911
Полицията залови 1 кг марихуана в багажника на мъж от Бургас
Скандално: Шофьор на рейс остави дете със СОП на жегата
Проверки на НАП по Черноморието, всяко трето заведение е в нарушение
Смъртоносният побой в Пловдив: Какво се вижда на записите от камери