Бившият депутат от ДПС Делян Пеевски коментира наложените му от САЩ санкции като недопустим, тенденциозен акт в отворено писмо до медиите, цитирано от БТВ.
„Във връзка с включването ми от страна на САЩ в санкционния списък заявявам, че считам подобен акт за абсолютно недопустим, тенденциозен и неотговарящ на духа и смисъла на този закон. Това е така, защото не съм извършил нищо, с което да съм накърнил международно признати човешки права, не съм държавен служител и не съм участвал в корупционни действия, като разпространените мотиви за наложените санкции не съдържат нито един верен факт“.
Пеевски бил наясно, че ангажираният значителен финансов и политически ресурс от страна на медиен олигарх и приватизатор, парадиращ с добрите си контакти, които използва срещу своите опоненти, е допринесъл за дискредитирането му. Информация за това какво се готви присъствала отдавна в неговите медии и за него случилото се днес не било изненада.
Бившият депутат на ДПС е уведомил адвокатите си в САЩ и щял да предприеме „всички законови действия срещу този акт“.
По-рано днес стана ясно, че САЩ налагат санкции срещу Делян Пеевски, Васил Божков и Илко Желязков, както и всички, свързани с тях фирми и организации. Това обявиха от Министерството на финансите на САЩ. Санкциите са въз основа на закона „Магнитски”.
Българският министър-председател Стефан Янев е уведомен за санкциите в телефонен разговор с помощник-държавния секретар Виктория Нюланд.


Район "Одесос" във Варна с амбициозна задача да засади 435 дървета
Филип Буков няма да получи хонорар като водещ на концерта за Деня на Варна
Предлагат родните нацисти да чистят улиците във Варна, както непалците
Спипаха петима във Варна и региона с наркотици
16-та клубна изложба на Модел клуб – Варна представя впечатляващи макети
Почина Хироши Окуда, който настояваше Toyota да направи Prius и RAV4
Руското черноморско пристанище Новоросийск гори, показват данни на НАСА
Н. Вълканов: „Справедливата цена“ - риск за избора на потребителя
Трафикът по река Рейн на практика е спрян заради рекордната суша
Римейк на Тито: Вучич показа, че може да има добри връзки и с Киев, и с Москва
Вече се случва: петролен гигант смени бензиностанция със зарядни за ЕV
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Производител на трактори постави рекорд за скорост
Skoda остави Octavia без ръчни скорости на основен пазар
Toyota призна: Не можем да се сравняваме по цени с китайците
Ако “Топлофикация София” фалира, електропреносната мрежа няма да издържи
“Сребърна“ на критичния минимум: Пеликаните отказват да гнездят
Средната заплата в България достигна 1444 евро
Магия на свещи: Боби Вълчев с джаз спектакъл в Античния театър


преди 5 години за всички прасета идва коледа , шиши ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар