През тази седмица ще излязат актуални статистически данни, свързани с развитието на българското стопанство и бизнес тенденциите в промишлеността, строителството, търговията на дребно и услугите.
В понеделник (30 април) Акционерите на "Чайкафарма Висококачествените лекарства" АД - София са обявили общо събрание.
Националният статистически институт ще публикува информация за комбинираните съоръжения за електрическа енергия и топлинна енергия през 2016 г.
В първия работен ден ще станат известни бизнес тенденциите в промишлеността, строителството, търговията на дребно и услугите през този месец.
НСИ ще даде данните за производството и доставките на енергийни продукти през февруари и цените на производител на вътрешния и международния пазар в промишлеността през март.
Ще излезе и годишната статистика за 2017 г. на доходите и условията на живот – индикатори за бедност и социално включване.
Вторник (1 май) е официален празник – Ден на труда и на международната работническа солидарност.
За сряда (2 май) няма обявени събития.
В четвъртък (3 май) НСИ ще публикува фискални данни за подсектори "Централно държавно управление" и "Социалноосигурителни фондове" за март 2018 г.
Статистиката ще обяви актуална информация за издадени разрешителни за строеж и започнато строителство през първото тримесечие на годината.
В петък (4 май) Българската народна банка ще информира за дългосрочния лихвен процент за оценка на степента на конвергенция през април 2018 г.


Почина един от най-популярните японски актьори
Радев отличи огнеборци и доброволци, участвали в овладяването на пожари през лятото
От Черно море излязоха с важна информация за мача с ЦСКА
Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
ФИФА с нововъведение за засадите на световното по футбол
Юанът става все по-използван при паричните преводи
Еврозоната бележи по-силен ръст от очакваното благодарение на вътрешното търсене
Ралито на китайските акции изостава от американските
САЩ лобират срещу плана на ЕС за отпускане на заем в подкрепа на Украйна
Китай изпраща нови панди на Франция след срещата Макрон-Си
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Кметът на район "Изгрев" съобщава за саботажи с боклука
Гръцките фермери затвориха и ГКПП "Капитан Петко Войвода"
Ампутираха левия крак на бащата на Меган
Програмата Explorer дава възможност за стипендии и международни стажове
БГ политици: Ниско домашно възпитание, ниска политическа и езикова култура