Президентът на Република България Румен Радев назначи Людмила Елкова за член на Управителния съвет на БНБ. Людмила Елкова е доказан професионалист в сферата на финансите и икономиката с дългогодишен стаж в министерство на финансите.
В периода 2000-2002 г. е главен юрисконсулт в Дирекция "Данъчна политика" на Министерство на финансите, а от 2003 до 2009 г. е директор на същата дирекция. Отговаря за прогнозирането на бюджетните приходи и участва в разработването на консолидирания държавен бюджет и управлението на процеса по прогнозиране, анализиране и отчитане на изпълнението на бюджетните приходи, в частност на приходите от данъци и осигуровки, събирани от НАП и Агенция "Митници", както и във връзка с работата на международните финансови институции - МВФ и Световната банка.
Ръководител е на работни групи, свързани с хармонизацията на българското данъчно законодателство с европейското право в процеса на подготовка на присъединяването на България към Европейския съюз.
В периода 2003-2010 г. е член и заместник-председател на Съвета на директорите на Българската фондова борса.
Назначена е за заместник-министър на финансите през 2013-2014 г. и отговаря за държавния бюджет, държавните разходи, финансирането на общините, държавното съкровище и Дирекция "Национален фонд". В същия период е заместник-председател на Съвета на директорите на Печатницата на БНБ, алтернативен управител на МВФ за България, ръководител на българската делегация в Международната банка за икономическо-развитие-Москва, член на Управителния съвет на Държавен фонд "Земеделие", член на Управителния съвет на Националния доверителен екофонд.
От 2015 г. осъществява консултантска дейност в областта на финансите, държавните помощи, разработването, управлението и изпълнението на проекти, финансирани от Европейския съюз.
/БТА/


Спипаха кьоркютук пиян шофьор в Градинарово
2/3 от населението на Европа е било изложено на вредни нива на озоново замърсяване
Оставиха в ареста мъж, спипан с малко дрога във Варна
България е втора по поскъпване на жилищата в ЕС
СЗО: Епидемията от ебола се разраства
Истинското учене е това, което остава след години
Швеция: Русия спъва преговорите
Швеция: Между членовете на НАТО няма тайни
Само две компании у нас са лицензирани засега да доставят услуги за криптоактиви
МВФ: При AI за нас рисковете са двустранни
MINI отбелязва юбилей със специалното Oxford Edition
Синдикатите във Volkswagen се готвят за стачка
Ето ги първите отличници в най-тежките краш тестове на Euro NCAP
Девет често срещани проблема при китайски автомобили
Най-мощният Land Rover Defender беше „скопен“ заради емисиите
Украйна ще получи изтребители Gripen: защо Швеция смята самолета за подходящ срещу Русия?
Костадин Костадинов: В рамките на 2 месеца Радев надмина Борисов по лъжа
Филм с Левски като супергерой, генериран от ИИ, възмути българското общество ВИДЕО
Петър Тодоров: Интересът към МВР се е засилил през последната година
Исках да видя нацисти, нямаше: Правнукът на Брежнев научи тежък урок в Украйна ВИДЕО