Българо-американска кредитна банка приключва процеса по придобиване на 100% от дяловете от капитала на дружеството „Пейтех“, съобщиха от банката.
На 7 октомври БАКБ сключи с БТК договор за придобиване на притежаваните от телекомуникационната компания 50% от капитала на „Пейтех“, като по този начин стана негов 100-процентов едноличен собственик.
С реализирането на сделката банката продължава стратегията си за навлизане на пазара на моментални разплащания, известен като „портфейлни услуги“.
От БАКБ напомнят, че дружеството „Пейтех“ беше създадено в началото на тази година, като съвместна инвестиция на кредитната институция и БТК, като целта е разработване на портфейлни услуги. До момента то работеше по разработването на процеси и избор на технологичен доставчик, както и подготовка за лицензиране като дружество за електронни пари.
БАКБ очаква със сделката да се ускорят процесите и да представи решение, което да привлича клиенти от целия спектър на пазара в страната.
„Мобилните плащания и дигиталните портфейли вече са част от ежедневието на потребителите. Финансовата индустрия е изправена пред изпитанието да въвежда иновации с възможно най-бързо темпо, поради растежа на финтех сектора и промените в предпочитанията и поведението на потребителите. Това налага банките и всички финансови институции да променят не само много процеси от своя бизнес, но и да предлагат нови технологични продукти, за да продължат да бъдат в крак с времето и особеностите на средата", коментира Цветелина Бориславова, председател на надзорния съвет, по повод сделката. "Банката вече трябва да бъде в джоба на потребителя. Амбициите на БАКБ са бързо да навлезем на този пазар, за което ни е необходим пълен контрол върху дружеството и предстоящите стъпки по неговото лицензиране“, добави още тя.


Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
За младите колата е като Netflix: плащаш, ползваш и като ти писне, я сменяш
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Ан Хатауей с шеметна визия и изповед за третата бременност
Хитрости, които правят готвенето по-лесно
Мирчев: Вече живеем във война на дронове на 300 км от нас
Над 3100 работни места за младежи са разкрити по "Младежка заетост+“