В опит да избегнат нова кредитна криза европейските правителства може да предоставят гаранции на банките, за да ги стимулират да не ограничават финансирането на икономиката, се казва в проектоизявление на лидерите на страните от Европейския съюз (ЕС), които ще се срещнат в Брюксел по-късно днес, съобщава Ройтерс.
„За осигуряването на по-директна подкрепа в случаите, когато на банките се налага да търсят временно финансиране, ще е необходимо гарантиране на заемите, които финансовите институции са предоставили, се посочва в документа, хвърлящ светлина върху това, което се очаква да бъде договорено на срещата.
В изявлението се посочва, че съществува съгласие за повишаване на капиталовата адекватност на банките до 9%, след като се вземе под внимание пазарната оценка на облигациите на страни от периферията на еврозоната, които притежават. Документът не включва конкретната сума, която ще е необходима за рекапитализирането на европейските банки.
„Капиталовата адекватност на банките трябва да бъде повишена до 30 юни 2012 г.“, се посочва в документа.


Един загина, а 24 пострадаха във "войната" по пътищата за денонощие у нас
Хороскоп за 30 юни 2026
Един човек загина, а петима пострадаха при пожари за денонощие у нас
Путин: Русия ще продължи настъплението си до пълното превземане на четири украински области
Трагедия: Две българчета са открити мъртви в автомобил в Кипър
Н. Митева: Електронните рецепти ограничиха употребата на антибиотици у нас
Трафикът през Ормузкия проток намаля след нови атаки срещу кораби
Пакистан уби 29 екстремисти при нова ескалация по границата с Афганистан
За четвърта година Sunterra RE остава лидер във ВЕИ сектора
Петролът ограничи ръста си, след като САЩ и Иран прекратиха взаимните атаки
Голямата грешка, която правят много шофьори в трафика
Защо съвременните коли имат втора тръба на ауспуха
Кризата във VW може да струва главата на шефа
Как да прочетете „здравния картон" на употребяван електромобил?
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Самолет, автобус, кола, влак: Как най-евтино и бързо да стигнем до морето
Гала стана баба за втори път
Yettel обновява ТВ плановете си с повече екрани за едновременно гледане и позиции за премиум съдържание
Миланов: Част от паричните потоци за “Баба Алино” са от Дубай