Чиновници в Гърция масово избират предсрочно пенсиониране пред включването в т. нар. “трудов резерв” и сериозно намаление на заплащането, съобщава гръцката преса, цитирана от БТА.
В началото на декември близо 4 200 държавни служители в южната ни съседка са се пенсионирали. В трудовия резерв, където се предвижда да бъдат прехвърлени 30 хил. чиновници, които да получават 60% от заплатата си в продължение на 2 години, пък влизат малко повече от 500 души.
Включването на чиновници в резерва беше предвидено от предишното правителство под натиска на международните кредитори на страната, за да бъдат намалени разходите в държавния сектор, въпреки критиките на синдикатите.
Междувременно стана ясно, че безработицата в Гърция през септември е била 17,5%. В сравнение с август безработицата се е свила, но на годишна база отбелязва растеж от 5%, става ясно от данни на статистическата служба на страната.
Най-засегнати от високата безработица в страната са младежите от 15 до 24 години. Също така безработицата при жените е по-висока отколкото е при мъжете.


Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Ейса Гонсалес се обясни в любов на Григор Димитров
Манолова: Заради надценките цените са безобразно високи, потребителите са смачкани
Актьорът Дилън Спраус и съпругата му чакат бебе
Краят на войната Русия - Украйна или нов етап от конфликта?
НСИ: Средната заплата в София надхвърля 2000 евро
преди 14 години Най-засегнати от високата безработица в страната са младежите от 15 до 24 години. МОЛЯ?? отговор Сигнализирай за неуместен коментар