Унгария ще се вмести в изискването на ЕС за бюджетен дефицит под 3% от БВП през тази година, заяви икономическият министър на страната Михали Варга.
Изпълнението на целта зависи до голяма степен от приходите в бюджета, добавяйки че то е възможно, въпреки че инфлацията е много ниска. В своя тримесечен доклад Унгарската централна банка прогнозира средногодишна инфлация от 1,3% през 2014 г.
„Въпреки че правителството намалява цените на енергията и комуналните услуги за домакинствата, ниските цени се дължат основно на по-високото икономическо производство, успешните монетарна и фискална политики и стабилния курс на форинта спрямо еврото“, каза министърът.
През декември Световната банка прогнозира ръст на унгарския БВП от 1,9% през тази година спрямо предишната прогноза за растеж от 1,5%. Правителството ще постигне целта си за бюджетния дефицит главно заради по-високия от очакваното икономически растеж, посочи Варга.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?