Русия подцени шистовата революция, смята руският министър на икономическото развитие Алексей Улюкаев в интервю за в. „Комсомольская правда”. Според него страната не е „проспала” процесите, но не е оценила възможностите на шистовата революция, която рязко е увеличила обемите на производството.
Той е категоричен, че нито шистовата революция, нито намаляването на цената на петрола в последните месеци е заговор против Русия и очаква нов баланс на петролните пазари до година – две.
„След бързото падане на цената, по правило следва и бързото възстановяване. При бавното падане - възстановяването е по-бавно”, обясни още той в интервюто си за руското издание.
За Улюкаев, ако цената падне до 35 долара за барел, се повишава и вероятността за бързо връщане на високите нива.
Министърът на икономическото развитие прогнозира спад на руския брутен вътрешен продукт (БВП) с 0,8% през 2015 година. Той е категоричен, че руснаците не трябва да превеждат заплатите си от рубли в долари, защото ще загубят пари.
Улюкаев посочва още, че Русия няма големи външни задължения – в рамките на около 35% от БВП. Въпросът обаче не е в размера на дълга, а в графика по плащането му, коментира още той пред „Консомольская правда”. Министърът обясни, че голяма част от задълженията е трябвало да бъдат платени през декември, което е предизвикало натиск на вътрешния пазар и е създало проблем с курса.
„Януари за нас е много комфортен месец и ще се подготвим отдалеч”, допълни той по отношение на плановете за погасяване на дълговете на Русия.
Улюкаем обаче посочи, че руското правителство няма проактивен стратегически план за действие, макар и да са разработени редица антикризисни мерки за реакция при различни ситуации.
"Нужен ни е икономически ръст - над средния, за дълго и без провали", обясни още той пред руското издание. Финансовият министър припомни, че локомотиви на растежа са вътрешното потребление, инвестициите и износът. Инвестициите са най-добрият вариант, като за тях е необходим добър икономически климат, коментира още Улюкаев.


Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време


преди 11 години "Политиката на диктат на всяка цена, на намеса във всичко"Това първо е преувеличено, второ важи за всички - всяка държава или общество опитва да "налага" своето, за да провери дали е на прав път. Русия е още по-брутална и подмолна - просто е по-слаба и грешна: всички бягат от нея, затова няма много мегдан да си разиграва коня. Америка е с огромно влияние - всички я следват, искат да живеят като американци, съотв. е винаги в полезрението, голяма завист, критики, емоции - всичко преувеличено като с лупа. И ти си поредният, подал се на безпочвени емоции. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Щом и на вицове започнаха да слагат минуси, на някои не им издържат нервите!Живи и здрави! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Чуе ли се думата Рев - о - люция, се знае едно!Голяма измама, вкарани много подмолни сили, за разрушаване на нещо, което определено не се нрави на старите ни познайници, банкерите!Примери, като се започне с френската революция!Една революция, избила и собствените си деца!Защо ли Робеспиер е отишъл на гилотината, как в последния момент е разбрал, че е използван да движи идея, хитро внушена, че е негова!Ленин същата работа!Та и шистовата революция!Само че в случая, шистовите играчи са тия, които са си направили грешно сметката!Вече никой не вярва на революции и "спонтанни" народни бунтове! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години """"""""""""""""""Събужда се някакъв пенсионер една сутрин и какво да види - в къщата му светло, топло, парното работи, има топла вода... И изкрещява с ужас:- Жено! Комунистите са се върнали на власт!"""""""""""""""""""""'' отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Изпикават ни, но такива камъни са заседнали в бъбреците им на хамериканските корпорации, че щат не щат пак ще прибегнат до мечото грозде! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години А дрогата , нечие момче, си е бизнес на световния елит!Не сваляй чак толкова ниско летвата на интелигентността ни!Доста е обидно, но ти се прощава!засега! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години """"""Интересите ни в Афганистан или Иран са да не се наводни света с бомби и дрога, каквото щеше да стане без намеса. Те не се отличават от интересите на целия цивилизован свят.Подобно в Украйна - ...............""""Да не се наводни света с дрога????????????????????Момче, защо мислиш, че у нас се забранява пушенето на обществени места!Да, хуманно!Но това е открит лист за дрогата!Ако хората пушат, няма да ползват дрога! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Нито е злоба, нито е безпочвена, ИтИдАсИкАжел. Констатирам факти. Политиката на диктат на всяка цена, на намеса във всичко, няма как да не настройва с/у щатите засегнатите страни и народи. И нас ни изпикават - от години, редовно - само че, такива като теб още не са се усетили. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Хахаха, тоя така го затапих, че като не се сети какво да отговори и почна да *** от яд, хахааНю Йорк е малък гъстонаселен щат - кухата ти лейка не знаеше ли..?Давай, разсмивай ме още, клоун..! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Не, американците не са чак такива супермени да предвиждат всичко. И да манипулират цените на петрола (освен с повече производство, но това не е манипулация).И не са до ушите в кал и престъпления - това са твои фантазии, продукт на безпочвена злоба.Не е хубаво да акумулираш безпочвена злоба. отговор Сигнализирай за неуместен коментар