Русия подцени шистовата революция, смята руският министър на икономическото развитие Алексей Улюкаев в интервю за в. „Комсомольская правда”. Според него страната не е „проспала” процесите, но не е оценила възможностите на шистовата революция, която рязко е увеличила обемите на производството.
Той е категоричен, че нито шистовата революция, нито намаляването на цената на петрола в последните месеци е заговор против Русия и очаква нов баланс на петролните пазари до година – две.
„След бързото падане на цената, по правило следва и бързото възстановяване. При бавното падане - възстановяването е по-бавно”, обясни още той в интервюто си за руското издание.
За Улюкаев, ако цената падне до 35 долара за барел, се повишава и вероятността за бързо връщане на високите нива.
Министърът на икономическото развитие прогнозира спад на руския брутен вътрешен продукт (БВП) с 0,8% през 2015 година. Той е категоричен, че руснаците не трябва да превеждат заплатите си от рубли в долари, защото ще загубят пари.
Улюкаев посочва още, че Русия няма големи външни задължения – в рамките на около 35% от БВП. Въпросът обаче не е в размера на дълга, а в графика по плащането му, коментира още той пред „Консомольская правда”. Министърът обясни, че голяма част от задълженията е трябвало да бъдат платени през декември, което е предизвикало натиск на вътрешния пазар и е създало проблем с курса.
„Януари за нас е много комфортен месец и ще се подготвим отдалеч”, допълни той по отношение на плановете за погасяване на дълговете на Русия.
Улюкаем обаче посочи, че руското правителство няма проактивен стратегически план за действие, макар и да са разработени редица антикризисни мерки за реакция при различни ситуации.
"Нужен ни е икономически ръст - над средния, за дълго и без провали", обясни още той пред руското издание. Финансовият министър припомни, че локомотиви на растежа са вътрешното потребление, инвестициите и износът. Инвестициите са най-добрият вариант, като за тях е необходим добър икономически климат, коментира още Улюкаев.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели


преди 11 години 1. Имаше си референдум - нали събирахте подписи срещу НАТО - събрахте 5 бабички и половина... Вярно, народът може да е бил заблуден, че с НАТО ще цъфне, ама и вие лъгахте, че без НАТО ще цъфне. Е, народът сравни двете кандардисвания и избра по-доброто.2. Чичо Сам реши да сложи ръка на находищата, ама не "за да се възползва преимуществено от тях", а да спре лошите да се възползват от тях. Какво правят Садам, талибаните и всичките чаршафосани екстремисти с петродоларите при скъп петрол се досещаш, нали?3. Какво значение има кой дърпа конците, след като ти е съмишленик!? Какво като у вас баща ти дърпа конците - нали сте роднини и с еднакви ценности? Въпросът е да не оплетеш конците, дето той ги дърпа. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години 1.За влизането в НАТО ......НЕ БЕ ПРОВЕДЕН РЕФЕРЕНДУМ. Какво "Широко политическо единство" виждаш в това?2.За Афганистан и Ирак - там загинаха и мои приятели и колеги - си МНОГО СИЛНО заблуден. Там има едни трилиони и трилиони долари във вид на находища на нефт, газ, литий и др. полезни изкопаеми, на които чичо Сам реши да сложи ръка. За да се възползва преимуществено от тях. 3.Известни основания белгийците, все пак, имат: След като са наясно, кой дърпа конците, и са в неговата зона на /непосредствено/ влияние, много ясно, че, като страна, член на НАТО и ЕС, ще са поредният папагал. Там - както, вече, и тук - от години се налага жестоко информационно затъмнение. Просто, при тях, има повече омагьосани, които нямат почти нищо общо с Русия. Затова, тях е по-лесно да ги откъснеш и, оттам, глухите реакции. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Интересите ни в Афганистан или Иран са да не се наводни света с бомби и дрога, каквото щеше да стане без намеса. Те не се отличават от интересите на целия цивилизован свят.Подобно в Украйна - ако допуснем "зелени човечета" да пречат на ориентацията на една независима държава, заграбвайки нейна територия за наказание - това ще се случи и при нас.А в НАТО влязохме с широко политическо единство - значи народът реши! Глас народен - глас божи!И за Белгия не ме разсмивай, че имам известен опит - там Русия дори не влиза в топ 10 новините. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Това,което твърдите е само върху хартия.Реалността е различна. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Унгария не е Европа!Просто четеш само българска преса, а тя е отражение на американските блянове!Къде забравяш Австрия?В Белгия самата негодуват за санкциите срещу Русия!Смени си източниците на информация, ще ти е интересно! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години И ще има масови самоубийства на банкери! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Съмишленици? Колко романтично!Какви интереси имаме в Афганистан или Иран!А в Украйна! Какво е общото между нас и американските корпорации!А дали сме отишли сами в двора им, май не помня такова нещо!Един *** в мозъка ни натика без да се усетим в НАТО и вече не кара трабант!А и струва ми се български войски няма в САЩ, но американски войници и бази има у нас!Излишно е да си играеш на котка и мишка, котката е гумена! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Защо Улюкаев е посочил падане на цената на петрола до 35 $ за барел?!Улюкаев отличн знае, че при тази цена ШИСТОВИЯ БАЛОН надут от американските инвестиционни банки с налети в него над 1 трилион долара ШЕ ГРЪМНЕ и помете цялата финансова пирамида по начина по който това стана със СТРОИТЕЛНИЯ БАЛОН през 2008 година!НУЖНО Е САМО РУСИЯ, ИРАН И ВЕНЕЦУЕЛА ДА НАМАЛЯТ ЗА МЕСЕЦ ЦЕНАТА НА ГОРИВАТА ДО ТЕЗИ 35 $ ЗА БАРЕЛ!!!С тези 35 $ за барел Улюкаев чете присъдата на АМЕРИКАНСКАТА ФИНАНСОВА СИСТЕМА изградена на хищническото банкиране с токсични деривати представляващи високорискави пакети, продадени на ОБЛИГАЦИОНЕРИТЕ с рейтинг ААА !!Ще е интересно да се види как отново същите тези ИНВЕСТИЦИОННИ БАНКИ са залагали с/у продадените от тях токсични облигации с висок рейтинг, застраховайки риска без да са техни собственици!!Загробените от шистовата революция ОБЛИГАЦИОНЕРИ представляващи фондове и национални банки ще реват като убодени мечета!НА ФИНАНСОВИТЕ ПАЗАРИ ПРЕДСТОИ ШОК И УЖАС! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години И те имат тъмна стана, но по-малка. Имат добре подредени правила, които са1. ясни2. постоянни.Ние не сме им "изпълнители", а съмишленици! Сами отидохме в техния двор.И не е вярно, че в Европа има настроение срещу САЩ - остави лудия Орбан, той е пътник. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Че те американците не подкупват!Как да подкупиш роба си?!Те са ни господарите и край!Ние сме само и единствено изпълнители за тях!Но им свършва времето!В Европа настроението срещу САЩ е огромно! И няма как у нас да не е същото! отговор Сигнализирай за неуместен коментар