Норвежката петролна компания Statoil обяви във вторник, че ще намали с до 7% работната си сила и с една трета консултантите си до края на 2016 г., съобщава Ройтерс. Компанията вече съкрати част от персонала си в опит да се справи с ниските цени на петрола и свиващите се маржове.
Държавното дружество Statoil планира да съкрати между 1100 и 1500 постоянни работни места в допълнение на останалите 1340 души, отстранени от края на 2013 г. насам.
Компанията ще намали и броя на консултантите си с 525 души, планирайки да ограничи разходите си с 1,7 млрд. долара на година от 2016 г.
В компанията работят едни от най-високоплатените служители в индустрията. Statoil обаче е под натиска да намали разходите си заради срива на цената на суровия петрол сорт Брент с повече от 50 долара на барел през последната година, достигайки цена от 64 долара на барел.
Дружеството, един от най-големите работодатели в Норвегия, не изнесе допълнително детайли по отношение на съкращенията, но заяви, че ще представи повече информация за „корекциите в структурата на организацията“ до края на месеца.
Компанията добави, че в периода между август и ноември всеки бизнес отдел ще трябва да определи конкретния брой души, които да бъдат съкратени.
Към края на 2014 г. екипът на Statoil се състои от 22 516 постоянни служители и 1411 консултанти.


ЦСКА се докопа до плейоф в Лига Европа след драматичен мач с Макаби
България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
Потайните чистки на Си родиха пазар на слухове кой е следващата жертва
САЩ ще представят план за "икономическа изолация" за Иран следващата седмица
САЩ плащат най-високата доходност по 30-годишен дълг от четвърт век
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
След 8 години: Германец успя да си върне конфискуван от полицията Golf
Земеделец откри 500-килограмова неизбухнала бомба в двора си
Мощна експлозия в завод за боеприпаси край Рим
Бащата на Михаела: Посегнеш ли й - ще ти откъсна ръцете и ще ти изтръгна езика! Бог прощава - аз не!
Александра Начева донесе втори бронз от европейското по атлетика