Ракетният щит, който се изгражда в Полша, не е насочен към Русия, категоричен е полският външен министър Витолд Вашчиковски, цитиран от Ройтерс.
"Тази система е за защита на Европа от ракетни атаки от Близкия изток", каза още той.
Неговият коментар беше направен в отговор на изказването на руския президент Владимир Путин от Атина в петък. При посещението си в гръцката столица Путин заяви, че страната му се чувства застрашена от противоракетната отбрана, която се изгражда в Европа, и посочи в частност системата, изграждана в Румъния.
Путин поясни, че това ще постави под заплаха отношенията между ЕС и Русия.
"Военното присъствие (в Полша) на американските и многонационалните сили на НАТО са в отговор на агресивното поведение на руските власти, което е заплаха за нас. Това е защита, а не представлява заплаха за Русия", коментира още полският външен министър пред полската държавна агенция РАР.
В своето интервю Вашчиковски коментира още, че ЕС трябва да продължи санкциите срещу Русия, допълва още ТАСС.
"Санкциите са инструмент, който трябва да накара Русия на мирно поведение", каза полският външен министър и мерките трябва да накарат Москва повече да не нарушава нормите на международното право и да напада други държави.


Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват


преди 10 години Всички сме наясно , само на тея дето си им се натикал до кръста у аспуха не са...и трупат ли трупат оръжия навсякъде по света...да им *** мамата отровна генномодифицирана ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Даже при локален ядрен конфликт, останалите живи из всички краища на света ще завиждат на умрелите. Наясно ли сте с това? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години При евентуална война Полша ще е първата изчезнала , после Румъния и т.н чак до ФАЩ ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ти по добре сам себе се разбери първо преди да предлагаш непоисканата и неадекватна помощ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "В Библията се казва, че несъвършените хора са родени с лоши черти на характера и недостатъци. (Битие 6:5; Второзаконие 32:5) Разбира се, това се отнася за всички хора. Но не всички хора изпитват такава ирационална омраза към другите. Човек трябва да се учи на нея. Затова известният психолог Гордън У. Олпорт отбелязва, че бебетата не дават ни наймалко ... доказателство за унищожителен инстинкт. ... Бебето е положително, то се обръща към почти всеки вид стимул, към всеки вид личност. Подобни наблюдения потвърждават, че агресията, предубедеността и омразата са главно придобито поведение! Тази очевидна възможност на човека да се научи да мрази е агресивно използвана от учителите на омразата." отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години " Често омразата е породена от невежество и страх. Преди да се науча да мразя, се научих да се страхувам казва един млад мъж, член на насилническа расистка групировка. Този страх произлиза найвече от невежество. Според Световна енциклопедия предубедените хора са склонни да поддържат [мнението си], без да обръщат внимание на съществуващите доказателства ... Предубедените хора са склонни да усукват, изопачават, да тълкуват погрешно или дори да пренебрегват фактите, които противоречат на тяхното предварително създадено мнение.Как се поражда едно такова мнение? В една информационна служба по Интернет се казва: Историята е породила много обществени стереотипи, а нашата лична история поражда много от нашите предразсъдъци.===Надявам се да съм ти помогнал да се разбереш. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години знам, но тогава защо твоя гуру путин ни мрази толкова, а уж интелигентен бил, а това за магазините излъга като дърт ... жагал, ни хранихме твоите господари от ссср, а не обратното отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Както е известно на лъжата краката са къси и американските съюзници сами опровергават полския министър! Ето:http://ria.ru/defense_safety/20160529/1440428399.html отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А тогава за кого? Китай е географски доста далеч? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години И от батя си Страхо да знаеш, че ИНТЕЛИГЕНТНИТЕ хора НЕ мразят! Ако си интелигентен щеше да знаеш ЗАЩО! Омразата е присъща на НЕпълноценните индивиди. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар