Председателят на Европейския парламент Мартин Шулц смята за скандално, че британският премиер Дейвид Камерън е решил да подаде оставка чак през октомври след победата на привържениците на излизането на Великобритания от Европейския съюз, предаде AFP.
Когато Камерън обяви през 2013 г. намерението си да организира референдум за членството на Великобритания в ЕС, "той взе в плен цял континент заради тактическите си преговори", заяви снощи германският социалдемократ за телевизия ARD.
След победата на желаещите излизане на Великобритания от ЕС на референдума в четвъртък, Камерън обяви, че подава оставка, като уточни, че ще напусне поста си след избирането на нов лидер на конгреса на Консервативната партия в началото на октомври.
"Отново цял континент е взет за заложник заради вътрешнопартийни решения на британската Консервативна партия", заяви Шулц, който смята, че оставката ще настъпи прекалено късно.
"Партиен конгрес може да се свика и утре сутрин при добро желание", отбеляза председателят на Европейския парламент.
(БТА)


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
преди 9 години шулци,щом може един конгрес на консервативната партиа да земе за заложник цяла европа: начи континента и лидерите му толкова струват. слуги,роби и заложници. един достоен мъж би се сражавал с нападателъ и би умрял или обезвредил. съгъ викай "помощ *** ме". нси интересен.....или състрадателен. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Е аз какво ти пиша де!? Умен си и си красив! Глупав съм и с 2 лева в джоба! Дори вратовръзка не мога да връзвам /което е вярно! Имам кой да ми я връзва!:))/ Как мога аз теб и аудиторията ти /и те като теб/ да излъжа !??? Никога не съм и опитвал! :)))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Тебе пък кой те лъже!? ??? Та може ли някой да опита дори !? :))) Ако се обръщаш към мен по някакъв повод тук, по добре е, да е със съвети за връзване на вратовръзки ! :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Очаквайте втора серия! Борбата между Франция и Германия за влияние в ЕС. Там има не по малък антагонистичен заряд. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години този чиновник не случайно е ГЕРМАНЕЦ! :)))) И да англетата са свободен народ и искат за себе си "статут на СПЕЦИАЛНИ" . Това им бе отказано, покана или да станат равни с другите "хищници" в съюза или да се махат и те напуснаха! От гледна точка на англетата, германците искат да налагат воля над тях /и не са далеч от истината/ с което те не могат да се съгласят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ми ето колко са разтревожени германците от напускането на британците==== : "Шулц: Скандално е, че британският премиер ще напусне поста си чак през октомври" отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години До голяма степен Императорът е прав. Но когато при съседа върлува чума, за да не се разболееш и ти лекуваш съседа. Но върхът на глупостта на Европа беше политиката спрямо мигрантите. С тази политика Меркел наля масло в огъня. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ahhh kolko si prost ne istina..Boje gospodi priberi go molq te! Neka ne se my4i pove4e..ili po skoro da ne my4i ostanalite.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар