Бежанци в Германия отказват да започнат работа с мотива, че са „гости на канцлера Ангела Меркел“, пише британското издание The Express, като се позовава на коментари на местната германска администрация.
Кметът на Валденбург (Саксония) Берн Полерс коментира, че местните власти харчат по почти 700 евро на човек за издръжка на бежанците.
Според германското законодателство търсещите убежище нямат право да работят, но могат да извършват доброволен труд. Преди няколко месеца правителството лансира програма за осигуряване на работа на бежанци - под формата на обществено полезен труд, при който заплащането е 1,10 евро на час.
Когато обаче такова нещо се предложи на бежанците, те отказват и заявяват, че са гости, а гостите не трябва да работят. Въпреки опитите за убеждаване бежанците отказват да започнат каквато и да било работа, обяснява още Полерс.
В град Цвикау (Саксония) смятат, че с работа бежанците ще бъдат по-лесно интегрирани и приети в обществото. Затова и местната администрация предлага работа с минимално заплащане – малко над 20 евро за 20 часа работа. Когато обаче бежанците разберат, че в Германия има минимална ставка на заплащане от 8,50 евро на час, те бързо напускат.
Полерс е наясно как ще се отразят коментарите му на аргументите на противниците на пристигащите бежанци. Този проблем обаче трябва да бъде чут на фона на средствата, които харчат местните администрации за бежанците.
През миналата година германският канцлер Ангела Меркел беше убедена, че Германия може да се справи с бежанската вълна. Над 1,2 млн. бежанци – основно от Сирия, Ирак и някои африкански държави, пристигнаха в страната, припомня Politico.eu. Година по-късно Меркел заяви, че застава зад думите и политическите решения и допълни: „Никога не съм твърдяла, че ще бъде лесно“.
Германците обаче не са убедени, че Германия „може да се справи“ с бежанската вълна, показват социологическите проучвания. И обвиненията срещу Меркел се чуват все по-ясно.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 9 години Ако това са им джобните е много добре с нормална работа трудно ти остават чисто като си платиш разходите(взел съм в предвид минималната заплата от 1000-1100 евро на месец, за която работят по голямата част от чужденците). отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Е, щом вече започнахте и Експрес да цитирате, значи съвсем се сринахте.Тая статия що не я отразихте: http://***.express.co.uk/news/uk/691589/Britain-BOOMS-EU-vote-economy-economic-news-Brexit отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години ти изби рибока!лекциес по глобализасион с прокремълска насоченос?!?!?!?!?!?СЕКА ГЛОБАЛИЗАТОРЕС ЛЕКЦИЕС ТРЕБВА ДА ВОДИ ДО ИЗВОДЪ: ПУТИН Е ВИНОВЕН! ПОНЕ СИ ПРОЧЕТИ ОПОРНИТЕ.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ами продължавай да анализираш "конструкциите" на никовете. Може би твоят е конструиран правилно ( каквото и да значи понятието "конструкция на ник")...А относно грамотността - това дори не е претенция. Грамотността е елементарно умение, което се усвоява в началното образование. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Изчетох целия текст, но се провокирах от факта, че преподавате. Ако грешката е неволна, поднасям извинения. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Изпратих отговор на 38, но не го виждам отразен. Да, видях, че съм сбъркала тази дума, след като изпратих поста. Съжалявам. Но когато се погледне общият изказ и правопис, се стига до извода, че такива грешки са неволни. Само това ли видяхте в текста? Що се отнася до практиката ми на преподавател (и автор), имам пълно удовлетворение и тук, и в чужбина (САЩ, Великобритания - Бристол, Холандия, Ирландия - Дъблин, Будапеща - ЦЕИ и т.н.). отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Точно пък ти да имаш претенции за грамотно писане е малко странно , съдейки по "конструкцията" на ника ти ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ако преподаваш лекции по глобализация, трябва да ти известно, че именно тази акция на Меркел е част от плана за глобализиране - да се смесят черни, бели, жълти и червени и да се получи капама по бански. За справка - виж рецептурника на "Балкантурист" от едно време. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Мисля, друже, че не си прав. Етимологията на понятието "колтура" извира от "coolтура" - пропуснато е само едно "О". И понеже пишем на латиногугалица, редно е да зачитаме правата на неграмотните, малоимотните и обсебените от призраците на покемоните в градската градина. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Да, видях грешката, след като изпратих писмото. Съжалявам. Друга грешка видяхте ли? Не ви ли минава през ума, че общият правопис показва дали такава грешка е неволна? Направете обстоен анализ. И само това ли видяхте в текста? отговор Сигнализирай за неуместен коментар