Италианският премиер Матео Ренци заплаши, че страната му няма да плати вноската си в европейския бюджет, ако някои от държавите членки продължават да саботират приема на мигранти.
Той каза това снощи в ефира на обществената телевизия РАИ, предаде ТАСС, цитирана от БТА.
„Внасяме по 20 млрд. евро в бюджета на ЕС, а обратно получаваме 12 млрд. И ако не посочим с пръст такива страни като Унгария, Словакия, четат ни морал за мигрантите, но не помагат и после искат нашите пари, през 2017 г., когато започне обсъждането на бюджета, Италия ясно ще заяви, че ще ги даде само ако дават и другите", каза Ренци. По отношение на потока от нелегални мигранти той заяви, че "Италия няма да може да издържи още една година като тази".
За десетте месеца на 2016 г. на Апенините по море са дошли почти 155 хиляди мигранти, заминали от бреговете на Либия, където след убийството на Муамар Кадафи се запазват хаосът и безвластието.
В основна степен това са преселници от африкански страни, голяма част от които не отговарят на критериите за бежански статут. След като бъдат спасени в Сицилийския проток от италианската брегова охрана и военноморски сили, както и от европейската мисия и неправителствени организации, нелегалните мигранти биват транспортирани до Италия, където пребиваването им е изцяло за сметка на хазната, отбелязва ТАСС. Миналата година за прием бяха изхарчени 1 млрд. евро, а тази година сумата може да достигне 1,5 млрд. евро.
Ренци каза, че разходите за прием на мигранти и за възстановяване след силното земетресение от 24 август, заложени в закона за поправка на бюджета, са довели до малко увеличение на дефицита (до 2,3 процента). Одобреният от кабинета в Рим документ с корекции в бюджета за 27 млрд. евро в момента е за разглеждане от Европейската комисия, която поиска да й бъдат разяснени "редица (открити от нея) несъответствия".


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Историята се повтаря в Америка, част 1
Вучич обяви, че ще подаде оставка, за да помогне на партията на изборите
САЩ нанeсоха нови удари по цели в Иран след атаки с дронове
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 9 години И ше те светна още нещо - в момента изобщо не иде реч за ценности, а за жизнено пространство и за оцеляване!!! Религията се използва като оръжие за масово поразяване на европейското коренно население, защото то вече не работи добре за целите на Архитекта... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години И кво им е толкова различно на ценностите? Ти имаш ли и грам идея как е изглеждало ранното християнство? Или малко по-късното? Нищо различно няма в ценностите, ако се гледа какво пише в свещените им книги. А кой как ги тълкува и налага - друга бира! Но и там нема кой знае каква разлика - никой още не е пролял толкова кръв в името на своя Бог, колкото християните!!! И ти го казвам като християнин, хем доста по-убеден от повечето "кръстени" ритуално, демек - да спазиме традицията... Усещам накъде биеш - ако си се хванал само за отношението към женити, пак имаш късмет, че не си християнска жена през 12 - 15 век... хихи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Съгласен съм с теб, ама в случая християните и мюсулманите са с много различни ценности. Да погледнем към историята как е повлияла тази религия на арабския свят, и да предположим как ще повлияе на Европа? Хмммм.Докато съществува всеобщия мит че всички нации и култури са еднакви ще е така. Ще ни обрязват.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Така е паднал и Рим - след масово изпе^дерастяване на елита му!!! И тогава християните са навлизали в него точно както сега исляма - на тумби, през Средиземно море от Близкия изток и Северна Африка. И горе-долу така са се отнасяли лоясалите римляни към тях, както и сегашните европейци към мюслитата - едни са ги презирали и гонили, а други са приемали религията и начина им на живот. Резултатът? Знае се... хихи... Гответе се за сюнет, младежи от айтипоколението... хихихи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години ... Но явно ***^дерастията променя и строежа на мозъчните клетки и довежда до масово ***^лоумие, особено сред активно практикуващите евроатлантизъм - младите, образовани, интелигентни и красиви европейци, заети главно в айтисиктира... хихи... Кой каквото си направи - кой с действие, кой с бездействие.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години "Ренци: Италия няма да издържи още 1 година с толкова мигранти"Нема плоблем - Германия ше издържи! Да ги пращат на Мутти... хихи..."За десетте месеца на 2016 г. на Апенините по море са дошли почти 155 хиляди мигранти, заминали от бреговете на Либия, където след убийството на Муамар Кадафи се запазват хаосът и безвластието."А некой дали помни как точно се случи убийството на Кадафи? И дали не се въртя из медиите едно клипче с последните минути от живота му, което предизвикваше дебилистичен възторг у европейските евроатлантически лемури? И дали същият този Кадафи няколко дни преди това не отправи послание към Европа, което сега звучи като проклятие...?Майната й на тая Европа! Щото прави същото и в Украйна, и в Сирия, и в Ирак преди това, и в Афганистан - разрушава държави - не идеални, но осигуряващи спокойствие и преживяване на населението си, след което това население оскотява... Но явно ***^дерастията променя и строежа на мозъчните клетки и довежда до масово ***^лоумие... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Това беше целта - да се дестабилизира Европа, правителствата са купени (за спавка ТПТИ и СЕТА). Ако не беше така, още преди 5 години можеха да блокират границите си или да се споразумеят с американските правителства на Либия, Авганистан и Ирак...толкова е очевадно... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Матейчо, бе - Унгария и Словакия ли са ви виновни, че пускате в държавата си всякаква гмеж от агресивни тарикати, използвачи и негодници? Или си мислиш - вие да се правите на хуманни и толерантни, да приемете в държавата си половината население от Негрия, а после да го натресете на главите на хора, които не искат да работят като роби, за да ги хранят, че и да им търпят безобразията?Щом не отговарят на изискванията за бежански статут, защо го пускате и хрантутите? отговор Сигнализирай за неуместен коментар