Крим е бил част от Украйна само административно, по време на съветските времена, но полуостровът никога не е бил украински. Това заяви кандидатът за президент на Франция Марин льо Пен в интервю за руското издание "Известия".
Националистът е категорична, че ако спечели изборите, ще признае анексирането на Крим от Русия. Според нея провелият се референдум на полуострова е показал желанието на народа да бъде част от Руската федерация. Льо Пен изрази и своето съжаление, че допитването не е признато от международната общност и ООН.
"Винаги съм призовавала за мирно решаване на украинския въпрос", обясни още кандидатът на "Националния фронт".
Марин льо Пен е категорична, че ще работи за премахването на санкциите срещу Москва. "Те са безмислени, освен ако целта им не е да бъдат разорени френските фермери", каза тя и допълни, че ще работи за възстановяване на нормалните отношения между Франция и Русия, и възстановяване на независимостта на Франция от САЩ и НАТО.
По отношение на заявените вече намерения за Frexit - от еврозоната и от ЕС, всичко ще зависи от резултатите от преговорите, които Марин льо Пен ще започне още в първия ден след избирането си за президент. При позитивен резултат от потенциален референдум по казуса, тя ще започне преговори и с ЕС.
"Ако ЕС е съгласен да даде на Франция пълен суверенитет (териториален, фискален, финансов и законодателен), то аз ще го отстоявам с всички сили", каза още френският националист пред "Известия".
При осъществяването на своята политика льо Пен няма да иска одобрение на плановете си от Берлин, както биха го правили другите кандидати - Франсоа Фийон, Мануел Валс и Еманюел Макрон, става ясно от думите й.


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест


преди 9 години Абе Маринчо,абе мойто момче-ами то Елзас и Лотарингия населени с етнически немци никога не са били френски.Или-както ти отърва-хем тако,хем вако отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години По добре остаряло въоражение, отколкото никакво. Питай всеки военен. Но те наще военни толкова са и войници. На тех оръжие не им треба, те по цял ден си чешат гениталиите с гарантирана заплатка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Викаш ако бяхме оставили морално остарялото въоръжение, поколение 1960-1980г. щяхме да имаме шанс да се изпъчим и да искаме каквото си искаме от руснаците.Типично и-д-и-о-т-с-к-о поведение на мизерници още живеещи в миналото. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Може и да спечели, сигурно е щедро възнаградена, не се е продала за пари. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ми ако имаш бомби, танкове, ракети и самолети, можеш да си върнеш каквото си искаш ДОРИ БЕЗ ДА ПОЛЗВАШ СПОМЕНАТИТЕ НЕЩА. Само, че ние всичко нарязахме на скрап за жълти стотинки, и това е причината никой да не ни взема на сериозно като държава, камо ли да имаме териториални претенции нанякъде (не, че трябва да ги имаме), не че можем администрираме по-голяма територия, ние и с тая неможем да се оправим... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Питай маранди , той от бая време "думка" Константинопол и Масква ...как и с какво го прави не зная ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години С какво да ги върнем,останали са ни само големи усти и голи мъдури. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Еми аз съм "ЗА" да си поискаме всичко дето едно време е било наше.Защо само мюсюлманските от-к-а-ч-ал-ки да си искат всичко дето е било техно по някое време от историята. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Вярно бил е ама много отдавна преди 1500 г.По твоята логика дай да сиискаме и Бакрия с градовете Ташкент и Самарканд. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Еми значи Крим си е изконно български.Шъ си го поискаме ли от РФ или друг път? отговор Сигнализирай за неуместен коментар