„Няма да връщаме своя територия – Крим е част от Руската федерация“, заяви говорителят на руското външно министерство Мария Захарова по време на пресконференция, предава ТАСС. По този начин от Москва отговориха на коментари от новата администрация в Белия дом.
По-рано говорителят на Белия дом Шон Спайсър даде да се разбере, че Доналд Тръмп очаква от Русия да върне Крим на Украйна и да прекрати насилието в Източна Украйна.
ТАСС посочва още, че Крим и Севастопол се присъединиха към Русия след референдум на гражданите, в който са участвали 80% от имащите право на глас. За присъединяване към Федерацията са гласували над 95% от тях и в двете области.
Резултатите от този референдум обаче не се приемат от Запада и позицията е, че полуостровът трябва да бъде върнат на Украйна.
Захарова анонсира и предстоящата среща на руския външен министър Сергей Лавров и американския държавен секретар Рекс Тилърсън. Тя ще се състои в рамките на заседанието на Г20 в Бон, което ще се проведе в периода 16-17 февруари.
Двамата първи дипломати ще обсъдят казуса с продължаващата вече над половин десетилетие гражданска война в Сирия. Самият Тилърсън, който е бивш генерален директор на петролния конгломерат Exxon Mobile, бе обвиняван от опозицията в САЩ за тесните си връзки с Русия и по-конкретно с президента Владимир Путин заради крупните проекти на компанията му на територията на Руската федерация.
Лавров ще разговаря и с новия външен министър на Германия Зигмар Габриел, който замени избрания за поста президент на страната Франк-Валтер Щайнмайер. Не са изключени и допълнителни срещи в рамките на заседанието, уточни говорителят на руското външно министерство.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 9 години Путин - это шутка! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Специално за *** ***.https://en.wikipedia.org/wiki/Texas#/media/File:Mexico_1824_(equirectangular_projection).png отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Защо ШУТИН В ТОВА ИНТЕРВЮ ПРЕЗ 2008 ГОДИНА, ЗАЯВЯВА ЧЕ КРИМ Е УКРАЙНА !???https://***.youtube.com/watch?v=uoMUkDDILcs&feature=youtu.be отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години "Радев като вече даде Крим на Русия (фактически), как ще го връща на Украйна (юридически)? Добре поне, че спря да говори за санкциите още преди да стъпи в длъжност (за разлика от партията-носител БСП).А светът наистина е на път да стане нов, но не по стария начин, както мнозина у нас си мислят:- Каквото и да е Тръмп, той не е реабилитация на комунизма, ДС и социалния примитивизъм на соца. В този смисъл старите кадесари и носталгици няма нужда да се записват толкова ентусиазирано в българското Тръмп общество;- Каквито и да са връзките на Тръмп с Русия, те не са по линия на славянофилството, православието, Варшавския договор или СИВ. Затова и русофилско-съветските възторзи са по-скоро недоразумение;- Тръмп не е нормативно оправдание и за автократите: каквато и да е неговата политика, тя няма да превърне САЩ в Беларус или Русия;http://***.dnevnik.bg/analizi/2017/02/15/2918641_nov_svetoven_red_-_obiaviha_starite_vetropokazateli/?ref=rss отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Е, тогава просто те напсувах перфидно, за което се извиних защото наистина е глупаво и просташко. Но това което пишеш, ако не го правиш срещу рубли е по принцип мерзко, да си знаеш. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години МНОГО СИ ЗЛЕ, РУСИЯ, НЕ Е БЕЛАРУС, НЕ Е УКРАЙНА, НЕ Е МОЛДОВА, НЕ Е ГРУЗИЯ, НЕ Е БЪЛГАРИЯ И ОЩЕ ДОСТА... ТОВА ПЪРВО ИЗЯСНЕТЕ В БОЛНИТЕ СИ МОЗЪЦИ, СЛЕД ТОВА ЕЛАТЕ ДА КАЗВАТ, КОИ КАК ЗАГРАЖДАЛ "РУСИЯ"!!!??ВИЕ СТЕ БОЛНИ, И СИ ОСТАВАТЕ ТАКИВА !??? МОЖЕ ЛИ "РУСИЯ" ОПЪНЕ СТЕНА, ЧАК ДО ЦЕНТЪРА НА БЕРЛИН И ТОВА ДА Е ВАЛИДНО СЛЕД НАД 70 ГОДИНИ, НЯМА НИКАКВО РАЗВИТИЕ ОТ ТОГАВА, НЕ СЕ ЛИ ВИЖДАТЕ, КОЛКО СТЕ ЖАЛКИ, ВИЖТЕ СИ НОВИЯТ ПРЕЗИДЕНТ-ХИБРИДЕН!!?? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Специално на мен неговите руски лъжи са ми много познати, обаче знам и че целта на едни хора дето сами се имат за лидери на световното глобално общество е да понамалят територията на РФ с каквото могат и да я заобиколят отвсякъде с военни бази. Аз лично нямам нищо против това, защото Русия не е нито моя родина, нито мисля, че прави нещо в интерес на българите.Обаче истината си е истина и защо да не бъде казвана каквато си е. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години само на 60, а толкова зaтъпял .... цъ, цъ истинска щета! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години А ти ще се наслаждаваш от високо - имаш запазено място при майка ми. Нали ти искаше да си интимен с майката на 60-годишен мъж...? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години отново жалък опит на изрония превърнал се в мозъчна диaрия на които дедо мави г.Ъз е цар :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар