Бъдещето на 8 хил. служители на германската самолетна компания Air Berlin, която е в процедура по несъстоятелност, ще бъде решено след парламентарните избори в Германия на 24 септември, информираха ДПА и БТА.
Планът е да бъде постигнато окончателно решение на 25 септември, съобщи говорителят на компанията Ралф Кункел.
Днес изтича срокът за подаване на оферти за изкупуване на активите на втората по големина германска авиокомпания.
Air Berlin трябваше да започне процедура по фалит миналия месец, след като най-големият акционер – Etihad, спря финансовата си подкрепа заради дългогодишните загуби на компанията. Самолетите й все още летят благодарение на отпуснат от правителството на Германия мостов заем в размер на 150 млн. евро (180 млн. Долара). Парите ще стигнат най-късно до средата на ноември.
За активите на превозвача има много потенциални купувачи, като на челна позиция изглежда е Lufthansa.
Бившият пилот от Формула 1 Ники Лауда съобщи вчера, че той и авиопревозвачът Condor, който е част от групата Thomas Cook, ще предложат около 100 млн. евро (119 млн. долара), за да купят една четвърт от флотилията на Air Berlin.
Консорциумът планира да купи 38 от 144 самолета на Air Berlin и неговото подразделение Niki, съобщи Лауда в интервю пред австрийския всекидневник "Курир".
Лауда създаде Niki през 2003 г. и я продаде на Air Berlin в края на 2011 г.
Китайският инвеститор Джонатан Пан и германският бизнесмен Ханс Рудолф Вьорл също се включиха в наддаването.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
Защитиха пътя към резиденцията на Путин във Валдай с мрежи против дронове
ЕС има тайвански проблем на стойност 2 трилиона долара
Храненето, което помага да отслабнете здравословно